Wpis z mikrobloga

3. raz w życiu przebiegłem 10 km i już zszedłem poniżej 59 minut, niestety po szybkim google okazuje się, że to słaby wynik, więc przestałem się cieszyć xD

W lipcu planuje przebiec polmaraton, możliwe to czy obecnie z takim tempem zdechnę?

#bieganie #polmaraton #maraton
  • 74
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

3. raz w życiu przebiegłem 10 km i już zszedłem poniżej 59 minut, niestety po szybkim google okazuje się, że to słaby wynik, więc przestałem się cieszyć xD


@yahoomlody: ahhhh podrecznikowy przykład. Poogladaj jeszcze jak Connor McGregor jezdzi lambo a jakis jakis randomowy murzyn robi maraton w godizne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
3. raz w życiu przebiegłem 10 km i już zszedłem poniżej 59 minut, niestety po szybkim google okazuje się, że to słaby wynik, więc przestałem się cieszyć xD


No słaby, tylko 93% zamiast 98% społeczeństwa przegonisz xD

W lipcu planuje przebiec polmaraton, możliwe to czy obecnie z takim tempem zdechnę?


@yahoomlody: W takim tempie to zjesz ten półmaraton bez problemu. W najgorszym wypadku lekko zdechniesz i zamiast 2 godzin będzie
  • Odpowiedz
@yahoomlody: skoro wpływa na Ciebie porównywanie się z innymi to porównaj się do tych, którzy mają gorszy wynik.

Ja nie wiem, dlaczego my ludzie sobie to robimy.

Kiedyś Szwagierka rozwaliła mi mózg czymś bardzo prostym.
Mówiłam jej, że mam wyrzuty sumienia, że robię coś w temacie X, ale wciąż to mało (bo można robić więcej,
  • Odpowiedz
@peposlaw: w drugiej strefie budujesz bazę aerobowa i przyzwyczajasz organizm do wysiłku. To jest jak fundament na którym następnie zbudujesz szybkość.
W wyższych zakresach nie budujesz bazy aerobowej a jako poczatkujacy nie docisniesz się wystarczająco mocno żeby wejść wystarczająco wysoko aby zwiększać VO2max. Treningi takie sa nieefektywne.
Dodatkowo, na początku organizm nie jest przyzwyczajony do intensywnego ruchu i jak będziesz biegał za szybko to wzrasta ryzyko kontuzji.
Oczywiście jest wiele
  • Odpowiedz
@peposlaw: Bo musisz dostroić swój organizm do tego co na tę chwilę potrafisz i co konkretnie chcesz osiągnąć w treningu, dalej jest już tylko daremne katowanie organizmu i ciała, katastrofalne wydzielanie mocy z którego nic nie wynika.

https://www.biegamy.pl/bieganie/strefy-tetna-w-bieganiu

Dlatego jestem zdania że lepiej jakby OP z palcem w dupie biegał sprawne 6-8 km i dopiero za jakiś czas przesunął granicę, zamiast z przegięciem pały walnąć dychę i ogłosić że #!$%@?
  • Odpowiedz