Wpis z mikrobloga

Serio ponad 1800 baranów łyknęło tego ruskiego fejka?
I to jeszcze z tych tagów, gdzie rzekomo siedzą ludzie myślący logicznie typu #informatyka

Wy to serio sami wpuścicie rosję do Polski bez walki, jeśli się nie ogarniecie.

https://www.stypendiadladziewczyn.pl/pl/

#ukraina #rosja #wojna #polska #studia #informatyka #studbaza #programista15k
robertkk - Serio ponad 1800 baranów łyknęło tego ruskiego fejka?
I to jeszcze z tych ...

źródło: mdggmdmgmddmgmdg

Pobierz
  • 47
@jerzy_s:

[EN]

The “New Technologies for Women – Ukraine” scholarship Program is dedicated to Ukrainian female students at Polish universities (technical faculties – List) who are in a difficult financial/life situation due to the war in Ukraine.
The Program #!$%@? are to be 50 Ukrainian women who study at one of the #!$%@? Polish universities, at one of the selected faculties (List) and who pass the recruitment process. However, they should
prawda, dlatego na niego wyszedles. Co cie dziwi, ze polki i ukrainki maja swoj osobny regulamin? Tu masz nasz


@robertkk: to nie jest osobny przetłumaczony regulamin, tylko to są dwa różne konkursy. Jeden na 25 miejsc BEZ wskazanej narodowości a obok masz konkurs na 50 miejsc wyłącznie dla ukrainek. Jak ty sobie to skleiłeś, że to jest ok? To nie jest regulamin dla 75 miejsc tylko dla 50 miejsc dla ukrainek
  • 0
@TurnerTheBurner: nie wiem dlaczego jest wiecej, prawdopodobnie dlatego, ze kiedys tez tam bylo ale nie ma bo jest wojna, itd. Jesli dobrze pogrzebiesz po ukrainsku w google to na pewno cos znajdziesz, ja utknalem na poscie na insta z 2020 po ukrainsku z odnosnikiem do strony ktora juz nie istnieje i dalej mi sie nie chce https://www.intel.ie/content/www/ie/en/women-in-technology-scholarship-program-leixlip.html

to nie jest osobny przetłumaczony regulamin, tylko to są dwa różne konkursy

no o
no o to mi chodzilo, ukrainki maja swoj i polki swoj, nie to ze ukrainki maja a polki nie


@robertkk: ale NIE JEST TAK. Masz 25 miejsc dla DOWOLNEJ narodowości oraz 50 dla UKRAINEK. Rozumiesz? Konkurs dla DOWOLNEJ narodowości nie jest dyskryminujący a konkurs dla KONKRETNEJ NARODOWOŚCI jest. Czaisz, nie? Prawda?

Watpie, ze ukrainki moga tez kandydowac w naszym jesli maja swoj.

Wątpisz to troche za mało żeby napisać wysryw o
@papieska_ONUCA: to niby ten sam program - ale problemem i tak jest to, że dla Polek lub osób mogących studiować z kartą Polaka jest 25 miejsc a dla tamtych 2x więcej bo są z Ukrainy a jak wiadomo cały kraj jest strefą wojny i im się należy. Polacken zapłacą - nas stać - nigdy nie zapomnę jak zapytałem o coś w tym stylu university of wolverhampton czy jako biedny Polack mogę
@sammy34 mimo wszystko jest to program prowadzony przez prywatną firmę? Powiedzmy, że trochę to zmienia.
Ukraińcy to już przez wiele lat mieli za darmo akademiki, miałem na studiach mgr kumpli z Ukrainy, a było to wiele lat przed wojną, nawet tą pierwszą o Donbabwe i sobie za darmoszke studiowali xd a dużo z nich wyjechało później na zachód xD Polacy zawsze mieli łeb do interesów
@papieska_ONUCA: fakt bezsprzeczny - to jest stypendium niby przez Intel i Perspektywy organizowane - ale nie na prywatne uniwersytety a państwowe https://www.stypendiadladziewczyn.pl/pl/lista - miejsca w akademiku będą miały opłacane? Będą miały - ktoś biedniejszy z Polski nie dostanie wtedy miejsca - takie zachowania są wysoce nieetyczne jak dla mnie - czemu tak tym korporacjom zależy na ukrainizacji Polski? Takie działania jak w USA dosłownie względem czarnych - też chcą tutaj jakąś
@robertkk: W sensie, że na portalu dla scrollowania ludzie nie sprawdzają każdej wiadomości, którymi są bombardowani? Wow, nie znałem. W czasie obecnych wydarzeń to ma jak najbardziej sens i nie ma to znaczenia, bo za 5 minut o tym zapomnisz.W każdym bądź razie nie było to głupie jak to twoje "Wygrywanie Ukrainy nad Federacja Rosyjska" Na wykopie od 2 lat.