Wpis z mikrobloga

No! Druga najważniejsza perełka mojej kolekcji #thinkpad

Przed państwem IBM ThinkPad 555BJ z 1993, Japonia

Dopiero co go rozpakowałem to jak narazie opowiem co można w internecie znaleźć.

Sprzedawany tylko w Japonii w 93 roku laptop Canona (tego do drukarek) pod marką IBM ThinkPad. Laptop jest zintegrowany z drukarką micro BJ od Canona

Główna różnica między 555BJ a 550BJ jest taka że 555BJ ma większy ekran i... jest kolorowy! 550BJ ma ekran czarnobiały. Do tego 550BJ ma procesor 2 razy wolniejszy co czyni go laptopem zbyt słabym by uruchomić DOOMa z 1993

Sam w sobie laptop jest wyposażony w procesor IBM 486SLC2 o zawrotnym taktowaniu 50MHz, Kartę Graficzną od WD - tak, tego Western Digital od dysków - WD90C24 z 1MB pamięci VRAM generujący kolorowy obraz na matrycy STN w rozdzielczości 640x480

Laptop ma zalutowane 4MB RAM z możliwością rozbudowy do 10MB.

Laptop miał opcję bez dysku, ale była też opcja 170MB i 340MB. Jest też stacja dyskietek 3½ cala 1.44MB no i creme de la creme:

Drukarka BubbleJet. Jak dobrze mi wiadomo to nie jest igłowa. Canon stworzył i zamknął tę serię drukarek w pierwszej połowie lat 90. Nawet sam produkował laptopy z nimi! Laptop marki Canon!

Teraz muszę dorwać adapter i spróbować zbudować zasilacz do niego. Ma on te stare ThinkPadowe trapezowe złącze które w niektórych modelach miały podmienione piny i wpinając inny zasilacz pod laptopa spalało się go ( ͡° ʖ̯ ͡°) mam nadzieję że mu się to nie przytrafiło.

#gruparatowaniapoziomu
Nooleus - No! Druga najważniejsza perełka mojej kolekcji #thinkpad

Przed państwem IB...

źródło: 20240415_172518

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
@Nooleus: około 93 to ja C64 w domu miałem, a później byłem królem dzielni do stary szarpnął się na dyskietki i nie trzeba było kręcić tym #!$%@?.nym śrubokrętem
  • Odpowiedz
  • 5
@d4wid: 310€ sam laptop, 50€ dostawa + 70€ podatki. Matematyke zostawiam tobie

czytałem jak w 2017 ludzie dawali po 50$ za nie ale ceny ostro #!$%@?ło ostatnio. Obecnie drożeją już roczniki 99 i wczesne 2000 lata.
  • Odpowiedz