Wpis z mikrobloga

#klimatyzacja #spoldzielnia #mieszkanie

Mam zamówiony na dzisiaj montaż klimatyzacji, przez te upały co były mieszkanie jest po wschodniej stronie, przez co nie idzie wytrzymać z rana.

Zapomniałem jednak powiadomić spółdzielni, klima typu split, ma być na balkonie.

Będę na ich decyzję musiał czekać kilka dni.

Są jakieś powody, by nie wyrazili zgody? Martwi mnie fakt, że rozglądając się po balkonach, na ani jednym nie widziałem jednostki chłodzącej, może przypadek moze nie.

urządzenie 3,5 kwh by ochłodzić kawalerkę 30m2

I co gdybym jednak zainstalował sobie tą jednostkę na balkonie? Jakieś kary za samowolkę?
Z drugiej strony mieszkanie tak szybko i mocno się nagrzewa, że bez klimy to latem życia sobie nie wyobrażam tutaj.
  • 15
  • Odpowiedz
@CreaOnion: ale w jaki sposób montaż na balkonie? Jak będzie stać na posadzce, to raczej nikt nie powinien mieć z tym problemu, nie ingerujesz w wygląd elewacji
  • Odpowiedz
  • 0
@kuncfot:

Niee, żaden zabytek, zwykłe osiedle przy dosyć ruchliwej drodze.
Zapytać zawsze warto, ale z tego co czytam to wewnątrz balkonu ciężko będzie im się #!$%@?ć.

Trochę przyps, że mi majster zrobił otwory na rurki w elewacji zewnętrznej, a o to też powinienem zapytać spółdzielni, ale nic nie mówił, że będzie robić XD

W każdym razie klima będzie stawiana
  • Odpowiedz
  • 0
@Bluszcz102:

Tak, pod warunkami, że będzie cicho (jest), nie będzie wystawać poza obrys balkonu (nie wystaje) i że skropliny nie będą cieknąć (odpływ mam do kanalizacji).

Także na luzie
  • Odpowiedz