Wpis z mikrobloga

Są tu ludzie którzy uwielbiają Fallouty od Bethesdy a nie przepadają za New Vegas? Bo ja jestem takim osobnikiem i zastanawia mnie ten kult jaki się wytworzył wokół odsłony zrobionej przez Obsidian. Dla mnie to Fallout w którym nie czuć klimatu postapokalipsy (klimat jest westernowy o czym świadczy dobrana muzyka) a mapa nie daje prawdziwej wolności w eksploracji bo jest dziwnie poblokowana. Nie ma też tak spektakularnego wprowadzenia do fabuły jakim było wyjście pierwszy raz w życiu z krypty w Fallout 3 - to urywało dupę.

#fallout #bethesda #gry #postapokalipsa
Larsberg - Są tu ludzie którzy uwielbiają Fallouty od Bethesdy a nie przepadają za Ne...

źródło: fallout 3 vs fallout new vegas

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@Larsberg: Naprawdę nie widzisz różnicy wielowątkowości w NV w porównaniu nawet do takiego miałkiego F4?

Jest otoczona kultem bo jest po prostu lepsza, zrobiona z przynajmniej minimalnym wysiłkiem, a nie jak korpowysryw od Bethesdy, zrobiony jak najprościej, jak najbardziej na skróty, będący regresem w mechanikach i rozbudowaniu w porównaniu do poprzednich części
  • Odpowiedz
  • 2
@Strzelec_wyborowej: Fallout 4 to zupełnie inna gra zrobiona na nowszej wersji silnika Bethesdy z wybitną mechaniką strzelania. Mapa w Fallout 4 jest też największa i zapełniona najlepszymi lokacjami w całej serii więc można było olać wątek główny bo było mase zajęć do roboty.
  • Odpowiedz
@Larsberg: No ale sam zobacz - klimat Ci nie pasi. Mam 500h w F4 (bo mody) ale przecież kurde - tam fabuła nie ma ŻADNEGO sensu. W F3 podobnie.
Gdzie w FNV możesz mieć długie rozkminy nad pojedynczą postacią z DLCka.

A i jeszcze jedno - na reddicie na każdy post od maniaka FNV przypada 100 postów jak to wiele jest maniaków FNV :)
(dane IDzD)
  • Odpowiedz
@Larsberg: wybitną mechaniką strzelania

( )

W Starfieldzie też jest wybitna?

Wspominana przez ciebie mapa to wszystko to wydmuszka bez fabuły, wartościowych dialogów, z powtarzalnymi questami. Jak ktoś lubi chodzić i zbierać puszki po piwie to spoko
  • Odpowiedz
@Larsberg: Fallout New Vegas, ma ten klimat, Fallout 3 i Fallout 4, nie umywają się do niego, włączyłem spory czas temu f4 i wyłączyłem, odinstalowałem.
  • Odpowiedz
@Larsberg co z tego że bardzo dobry rpg jak to drewniany i mierny fps, gdzie na strzelaniu spędzasz 60% czasu? Walka w zwarciu? Jeszcze gorsze drewno

F3 miał chociaż klimat eksploracji ruin, 4 byłą dobra w eliminowaniu innych ołowiem bo cała reszta to śmiech

NV na silniku 4 będzie godnym uwagi kompromisem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Larsberg: no ja nie jestem jakimś fanbojem. Nie wiem jak chcesz dyskutować skoro mówisz takie absurdy jak doskonała mechanika strzelania w F4. Lepsza niż F3 i NV? Tak, bez dyskusji, ale to nadal drewno xD. Mówisz o braku wolności kiedy w NV każdy quest można zakończyć na kilka sposobów i nawet do teraz niektórzy odkrywają nowe podejścia. Nie wiem jak chcesz dyskutować kiedy po prostu mówisz nieprawdę, w NV możesz pójść
  • Odpowiedz
  • 2
@Strzelec_wyborowej Dla mnie to nie jest drewno szczególnie że masz system ragdoll i rozczłonkowywania ciał gdzie mogłeś komuś odstrzelić głowę i krew aż tryskała. Takiego czego nie mają inną strzelanki jak choćby Call of Duty gdzie wrogowie są z kartonu. Broń mogłeś sobie też dostosować dzięki warsztatowi który pozwalał na modyfikacje. Ja uwielbiałem strzelać z pistoletów maszynowych z zamontowanym tłumikiem. Fallout 4 to niedościgniony wzór jeśli chodzi o gunplay.
  • Odpowiedz
@Larsberg: Ot taka moja opinia. Właśnie sobie ogrywam New Vegas z racji premiery serialu, przedtem przeszedłem sobie trójeczkę z dodatkami. Fakt, nie podchodzi mi za bardzo klimat, który nawiązuje do starych klasyków (od razu mówię, że 1 i 2 nie przeszedłem, bo nie lubię gier z turowym systemem walki, aczkolwiek gdyby nie to to bardzo chętnie bym te klasyki ograł) oraz gra wydaje mi się absurdalnie łatwa (very hard z trybem
  • Odpowiedz
>Dla mnie to Fallout w którym nie czuć klimatu postapokalipsy

@Larsberg: Czym sie ten brak klimatu niby objawia? Nie kazdy NPC opowiada o wojnie ktora sie wydarzyla 200 lat temu? xD
Klimat jest jak w starych falloutach - wszyscy wiedza ze byla wojna, wiedza ze wszystko zostalo zaorane, ale zyja dalej bo maja swoje codzienne problemy. Nikt sie nie modli do bomb ani nie zaklada przy nich osad XD

>(klimat jest
OneEyedOldMan - >>Dla mnie to Fallout w którym nie czuć klimatu postapokalipsy
@Larsb...

źródło: fallout_3vsNV

Pobierz
  • Odpowiedz
@Larsberg: Spędziłem w Starfieldzie 10 minut i odinstalowałem bo na 4090, był niegrywalny, przycinanie sięco chwilę, po dotarciu do pierwszego miasta i do dzisiaj to się dzieje.
  • Odpowiedz
@Larsberg: miło widzieć kogoś kto ma podobne poglądy. Przygodę z falloutem zacząłem od trójki a skończyłem na new vegas. Przy czym trójka mnie tak zajarała tym światem, że musiałem kupić new vegas. Minęło 12 lat od kiedy mam new vegas i nadal go nie skończyłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)- Może po prostu nie lubie za dużej wielowątkowości
  • Odpowiedz
  • 0
@Larsberg news Vegas ma dobre to, że czuje się częścią tego świata mimo iż grafika jest brzydka to na plus dobrze rozpisana fabuła dużo możliwości wyboru i w końcu nie szukam ojca czy syna bethesda kompletnie nie potrafi pisać fabuły do Falloutów
  • Odpowiedz