Wpis z mikrobloga

@pastibox
Najlepsze jest to że w QA napisali że nie chcą ludzi ograniczać xD
A potem cyk ograniczenie metrażu jest wpisane jak chcesz kupić chałupę, żeby ludzie częściej decydowali się na mieszkanie.

Nawet się nie kryją
  • Odpowiedz
  • 4
@petrus mi tego tłumaczyć nie musisz. Te programy pomocowe adresowane są zupełnie do kogo innego niż w oficjalnym przekazie.
Mój wywód raczej dotyczy kwestii tego, dlaczego tak się obawiają tych limitów, a może im jest na rękę ta krytyka i robią to specjalnie, aby ten program ubić ale nie być krytykowanym za nie spełnienie obietnic? Limit ceny załatwia sprawę.
  • Odpowiedz
@pastibox nie były A SĄ! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ps- co kwartał w każdym województwie są publikowane wartości metra odtworzeniowego, ale to na całe województwo z wyłączeniem np jednego miasta

kto się zajmuje najmem ten wie do czego to potrzebne
  • Odpowiedz
  • 3
@MPTW ten program jest skierowany aby nie jebło i móc kręcić dalej kołem zamachowym polskiej gospodarki. Bez kredytu 0% zdolność kredytowa przeciętnej polskiej rodziny jest około -40% aktualnego poziomu cen. Sam sobie odpowiedź po co im to jest potrzebne.
  • Odpowiedz
Limit ceny m2


@pastibox: na podstawie czego? bo szczerze mówiąc to by musiał być bardzo uśredniony limit i chyba trzeba iść wtedy dzielnicami większych miast. Np. że m2 w centrum Wrocławia tyle, a m2 na Ochocie w Wwa tyle.
  • Odpowiedz
@pastibox: trzeba, bo obecnie masz zbyt dużo różnych typów zabudowań o przeróżnym wieku postawienia. Są dzielnice, gdzie masz budynki mieszkalne, które dzieli 100 lat, jeśli chodzi o datę oddania do użytku.
  • Odpowiedz
@pastibox Jak ty sobie wyobrażasz limit ceny? To będzie taka sama w Wawie i taka sama w #!$%@? dolnym na Podlasiu?
Absurdalny pomysł

Tylko podatek katastralny - oczywiście dobrze przemyślany i progresywny w zależności od ilości posiadanych mieszkan, dotyczacy np osob posiadających 4mieszkania i wiecej a także podatek od pustostanu
  • Odpowiedz
  • 1
@grzesiu_id tak sobie wyobrażam, że są wskaźniki odtworzeniowe publikowane co kwartał. W poprzednich programach jakoś działały. Co do katastru to nie mam nic przeciwko.
  • Odpowiedz