Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci

Byłem ostatnio w Ożarowie Mazowieckim.mieszkanie 5 min pieszo od stacji + 15 min pociągiem do dworca zachodniego i nie ma chętnych po nowe mieszkania 10 tys/m2. (Stan zamknięty na chwilę obecną) Tymczasem płatki śniegu placzą że w Warszawie po 20 tys za m2.
Chodziłem po deweloperach na Chrzanowie. Z jednej strony #!$%@? że popyt jest a później pokazują mi mieszkania na parterze które już są oddane a zazwyczaj one schodzą jako pierwsze.
Prezes jednej ze spółek kazał budować trzy bloki w tym samym momencie bo wie że na takie ceny trzeba będzie poczekać, a działka za grube miliony kupiona.

Kolejna kwestia wynajem. Obserwuje mieszkanie 42m2 za 3300. Teraz cena już jest 3000 i dalej nie ma chętnych. Dzisiaj wyprowadzałem rodzinkę z Warszawy bo powiedzieli że tyle za wynajem nie będą płacić.
#warszawa
  • 14
  • Odpowiedz
  • 3
@danio101010: to dużo? 25 min do centrum?
Tyle będzie się jechać metrem do centrum z chrzanowa a tam 18 tys m2. No ale wiadomo że Warszawa to prestiżXD bo Pan fliper tak powiedział.

Jeszcze to #!$%@? że fliperzy nie powodują wzrostu cen XD. Tymczasem oddali właśnie wcześniejszy etap i mieszkanie wykończone na słaby standard za m2 wynosi 14 tys zł XD biorąc pod uwagę że zapłacili 9 tys za m2 to
  • Odpowiedz
  • 2
@danio101010: ja kupowałem po 5300 i o czym to świadczy? Ożarów mazowiecki 10 tys m2, tymczasem Dwie stacje kolejowe bliżej : ursus gołąbki -> ursus fabryczny( 8 min bliżej )
i już 15 tys m2. 50% drożej za to że mieszkasz w Warszawie XD

Żeby to zobrazować lepiej to ludzie kupują 35m2 w Ursusie na #!$%@? zamiast 55 m2 w Ożarowie 8 min dalej na #!$%@?
  • Odpowiedz
@rafal-heros: jeżeli mowa o „Miasto ogród” to w okolicy tego osiedla nic nie ma, zresztą jak w całym Ożarowie. Do stacji jest ponad 10 minut i pociągi KM jeżdżą co 15-30 minut (a metro co 3-7 minut)
  • Odpowiedz
@rafal-heros: ja bym unikal kupowania czegokolwiek co polega na pociagach przez zachodnia - za kilka lat bedzie wszystko #!$%@? w zwiazku z remontem srednicy

no i dodatkowo porownywanie metra do pociagu to wielkie XD teraz spojrzalem na jakdojade - z metro bemowo na swietokrzyska jest 13 minut - wiec pewnie z metro karolin bedzie 18-19 minut
  • Odpowiedz
@pamareum: co to znaczy mogą trzymać? To jest normalna działalność biznesowa i nikt dla zabawy nie trzyma ponad 2 lat ukończonej inwestycji bo musi mieć środki na działalność bieżącą i regulowanie zadłużenia. Na wykopie każdy mówi, że w Warszawie będą tylko rosły wszędzie więc po cholerę sprzedawać teraz skoro można za 2 lata drożej? Nie widzisz braku konsekwencji swojego myślenia?
  • Odpowiedz
Byłem ostatnio w Ożarowie Mazowieckim.mieszkanie 5 min pieszo od stacji + 15 min pociągiem do dworca zachodniego i nie ma chętnych po nowe mieszkania 10 tys/m2. (


@rafal-heros: To ma być dobra cena?

Byłeś w ogóle w tym mieście? Widziałeś, jak ono wygląda?

Próbowałeś jechać stamtąd w godzinach szczytu do Warszawy i wracać koło 16-17?
  • Odpowiedz
@rafal-heros: Mieszkanie w Ożarowie Mazowieckim ma jeszcze sens jeśli mieszkasz obok jakiejś stacji kolejowej. Nowe osiedla budują się po drugiej stronie gdzie dojście piechotą do stacji to około 30-40 min więc i tak jest się skazanym na samochód albo na rozwijającą się sieć komunikacji. Poza tym miasto wygląda jak większa wieś, infrastruktura jest dopiero powstaje. Na ten moment nie poleciłbym.
  • Odpowiedz