Wpis z mikrobloga

Mam kilkuletnie IKE i IKZE w mBanku, obecnie w gotówce tj. niezainwestowane w nic. Też już dawno było o tym że mnóstwo ludzi przenosiło do Bossa, bo mbank zmienił opłaty na wyższe, ja jeszcze nic nie zrobiłem, bo myślałem że bańka światowa nie może tak rosnąć xD
W każdym razie - czy przeniesienie do Bossy to nadal atrakcyjna opcja? Mógłby się ktoś wypowiedzieć kto przenosił albo jest w tym banku jak to wygląda, czy nie krąża jakieś plotki że i tak będą chcieli podnieść? Słyszałem też że xtb robi ike teraz, może aktualnie tam najlepiej to przenieść, żeby móc w spokoju zainwestować (na szczycie szczytów który rośnie każdego dnia stając się kolejnym szczytem szczytów w historii ludzkości, przypominam)
#pytanie #ike #ikze #oszczedzanie #inwestowanie #mbank #bossa #xtb #pieniadze
  • 7
@interpenetrate: na razie oferta xtb jest praktycznie taka sama jak bossa. Niby fajnie,bo bez prowizji, ale z drugiej strony przewalutowanie droższe w xtb. I koniec końców wychodzisz bardzo podobnie jeśli idziesz w ETFy.
Jeśli głównie polskie instrumenty to xtb wyjdzie lepiej.

Przynajmniej tak będzie, jeśli xtb zrobi taką samą ofertę dla IKE i ikze jak teraz ma dla normalnych rachunków.
@interpenetrate:

na szczycie szczytów który rośnie każdego dnia stając się kolejnym szczytem szczytów w historii ludzkości, przypominam


IKE/IKZE to inwestycje bardzo długoterminowe. Zatem obecne wyniki są mało istotne, bo za 20-30 lat i tak z bardzo dużym prawdopodobieństwem będzie wiele więcej.
@interpenetrate: To jak widać z

nic nie zrobiłem, bo myślałem że bańka światowa nie może tak rosnąć

już straciłeś miliony :)
Imho nie ma sensu, to jest zgadywanie, równie dobrze możesz kupić totka czy bitcoina. Powoduje to tylko jakieś zamartwianie się i mentalne biczowanie się rzeczami, na które nie ma się wpływu. Ale no, to tylko moja opinia, każdy idzie według swojej filizofii życia. Jeśli uznasz, ze dalej warto tak podchodzić