Wpis z mikrobloga

Czy ktoś może wytłumaczyć 15 latkom, że ich życie nigdy nie będzie tak wyglądało?
Za moich czasów (20 lat temu) jaraliśmy się MTV Cribs, które... w większości było wyreżyserowane.
W świadomości ukształtowało się przeświadczenie, że życie za miliony jest do spełnienia. Wystarczy zostać... kimś znanym xD
Kumacie. Myślenie życzeniowe u dzieci. Ok, normalny etap rozwoju. Ale jest jeden szkopuł opisywany nawet przez psychologów rozwojowych. Takie zorientowanie się odwodzi młodych od zdrowego rozwoju. Wyobrażenia, wspomniane myślenie życzeniowe wypiera urealnienie się przeżyć wewnętrznych. Zaburzając zdrowy rozwój. Wystarczy spojrzeć na kultury jak hipisi, grunge, punkowcy, skini. Ci ludzie często nigdy nie dojrzewali.
#oswiadczenie #budda #youtube #spoleczenstwo #polska #patologiazmiasta #patologiazewsi #psychologia #ciekawostki #psychologia #rozwojosobisty
jakismadrynickpolacinsku - Czy ktoś może wytłumaczyć 15 latkom, że ich życie nigdy ni...
  • 19
  • Odpowiedz
@jakismadrynickpolacinsku ... Widzę że kolejny który marudzi:)
Człowieku coscie się tak przyczepili do tego Buddy:)
A już wiem bo stał się popularny bardziej niż inni:)

Mam nadzieję że nie masz w domu telewizora że twoje dzieci nie mają telewizora że nie czytasz gazet internetu i nie chodziłeś nigdy do biblioteki i w ogóle nie wychodziłeś nigdy z piwnicy i że rodzice trzymali cię w piwnicy ale wtedy pytanie skąd masz internet że
  • Odpowiedz
@jakismadrynickpolacinsku ... Aha czyli media i subkultury...hmmm
A co było odpowiednikiem mediów i subkultur na przykład w czasie starożytnego Rzymu w czasach Egipcjan w czasach Wikingów w czasach wojen napoleońskich i w czasach II wojny światowej???

Proszę cię nie brnij w to dalej:))))
  • Odpowiedz
@nudziarz123:

w czasie starożytnego Rzymu

Wtedy kontekst kulturowy był inny. Ludzie żyli w klanach, blisko siebie. Blisko przede wszystkim emocjonalnie.
O wpływie mediów pisał Marshall McLuhan. A Nicholas Carr został nominowany do Pulitzera za książkę: "Płytki umysł. jak internet wpływa na nasz mózg".

Porównywanie Rzymu do czasów dzisiejszych, to jak porównywanie dorastania w biednych krajach afrykańskich do dorastania np. w Norwegii.
Więc nie brnij może?!
  • Odpowiedz
@jakismadrynickpolacinsku ... Ja nie pisałem jak żyli ludzie tylko miałem na myśli odpowiednik tego o którym wcześniej była mowa.
Bo chyba nie do końca rozumiesz co można wziąć za odpowiednik jako media społecznościowe.
Bo media społecznościowe to nie tylko bez ryby na Instagramie i fotki cycków.
Musisz szerzej na to wszystko patrzeć.
A na marginesie to że ktoś wydał jakąś książkę to nie znaczy że to jest jedna i niepodważalna wizja świata.
  • Odpowiedz
@nudziarz123:

Ja nie pisałem jak żyli ludzie tylko miałem na myśli odpowiednik tego o którym wcześniej była mowa.

Porównywałeś życie tamtych ludzi z obecnymi. Więc jak nie pisałeś, skoro pisałeś?

Bo chyba nie do końca rozumiesz co można wziąć za odpowiednik jako media społecznościowe.

Bo media społecznościowe to nie tylko bez ryby na Instagramie i fotki cycków.

Musisz szerzej na to wszystko patrzeć.


Zmarnowany czas na bajki, iluzje, zamiast na zdrowy
  • Odpowiedz
@jakismadrynickpolacinsku ... Widzę że ty jesteś chyba zapatrzony w książki jak ktoś ci powie coś czego nie przeczytałeś to w to nie uwierzysz....
Cała rzesza rozrywki czy naukowej rozrywki czy rozrywki naukowej jakkolwiek to sobie ujmiesz polega na tym że to rozwija ludzi.
Podajesz przykład dziecka dziecko ogląda bajki ale dla dziecka nie ma znaczenia czy ta bajka jest na podstawie książki czy ta bajka jest po prostu wymyślona czy ta bajka
  • Odpowiedz
@Nembutal życzę wszystkiego najgorszego czego byś sobie nie życzył i żeby wszyscy do ciebie mówili tak jak napisałeś do mnie przychlaście i to najbardziej delikatne co byś w życiu usłyszał:)
  • Odpowiedz
@nudziarz123: Poczytaj trochę książek dzieciaku zamiast oglądać filmy tego ogra. Wyrzucasz z siebie jakiś bełkot bez interpunkcji, używając przy tym stylistyki 10 letniego ucznia szkoły podstawowej.
  • Odpowiedz
... Widzę że ty jesteś chyba zapatrzony w książki jak ktoś ci powie coś czego nie przeczytałeś to w to nie uwierzysz....


@nudziarz123:
Ale wiesz, że książki to tylko środek do komunikacji? A za tym stoją: badania, obserwacje, modele matematyczne (satystyka)?!

Cała rzesza rozrywki czy naukowej rozrywki czy rozrywki naukowej jakkolwiek to sobie ujmiesz polega na tym że to rozwija ludzi.

W JAKI sposób Budda rozwija ludzi?
Pokazując tanią rozrywkę, opierającą
  • Odpowiedz
@jakismadrynickpolacinsku ... Wybacz napiszę krótko... Niestety ale twoje argumenty jako odpowiedź na to co ja napisałem są do podważenia za każdym razem.
Tak jak napisałem wcześniej traktujesz książki jako remedium na wszystko i to co jest w nich napisane oraz cały czas podkreślasz że potrzeby drugiego człowieka czy to dzieci czy to dorosłych nie mają znaczenia bo przecież jak #!$%@? Atomówka to co za różnica czy miałeś pusto w pokoju czy miałeś
  • Odpowiedz
.. Wybacz napiszę krótko... Niestety ale twoje argumenty jako odpowiedź na to co ja napisałem są do podważenia za każdym razem.

Tak jak napisałem wcześniej traktujesz książki jako remedium na wszystko i to co jest w nich napisane oraz cały czas podkreślasz że potrzeby drugiego człowieka czy to dzieci czy to dorosłych nie mają znaczenia bo przecież jak #!$%@? Atomówka to co za różnica czy miałeś pusto w pokoju czy miałeś tam
  • Odpowiedz
@jakismadrynickpolacinsku ... Nikt nie zapisze słowami czegoś czego ktoś nie widział - w taki sposób żeby ten ktoś mógł sobie to wyobrazić chyba że będzie to opis na zasadzie rysopisu z policji... Natomiast nie jesteś w stanie w książce na przykład przygodowej robić opisu jeden do jeden każdego detalu na przykład postaci czy jakiegoś drzewa czy jakiegoś widoku - bo tego się w takich książkach nie spotyka dosłownie w takiej szczegółowości -
  • Odpowiedz