Wpis z mikrobloga

102 804,59 - 5,22 - 7,64 = 102 791,73

Na święta dostałem od żony voucher na badania wydolnościowe i dzisiaj nastał ten dzień by go wykorzystać.
Badanie było do mojej odmowy, co 2min była zwiększana prędkość o 1km/h i była pobierana krew z palca. Dobrze zmęczyłem nogi i one mi wysiadły pierwsze gdy czułem, że sercowo/oddechowo dałbym radę pokręcić. Do HRmax nie dobiłem, osiągnąłem 195 (na zegarku max 187 ale to pomiar z nadgarstka bo pas miałem połączony z komputerem). (Ostatnio powyżej 200 (dokładnie 203) wbiłem się podczas parkuna po okresie 2 miesiecy przerwy w bieganiu we wrześniu ubiegłego roku - co osoba mnie badająca potwierdziła, że to możliwe przy moich parametrach)

Wyniki takie jakie zapamiętałem, ostateczny raport ze strefami i ostatecznymi danymi itd mam dostać w ciągu 5 dni roboczych.

VO2Max: wyszło 51,1 gdy Garmin podaje aktualnie 58 :)
Progi:
-LT1 czyli próg 2 zakresu: 155-160 tu dostanę wyliczenia w raporcie bo osiągnałem zakwaszenie 4 mmol bliżej pierwszej wartości ale startowałem od poziomu z wysokiego progu już 2mmol/l i dopiero przy 5mmol zaczęło bardziej rosnąć. Więc po prostu mój typ tak może mieć i wtedy będzie ta wyższa wartość. Pokrywa się to z 2 strefą w garminie.
-LT2 180, tu Garmin podaje LTHR 179 więc bardzo zbliżone.

Maksymalne zakwaszenie jakie osiągnąłem to 16mmol/l

To niskie vo2max trochę mnie zdziwiło bo myślałem, że może jednak mam trochę wyższe, chodź Runalyze podaje mi efetkywne vo2max na poziomie 52,31 więc było bliżej niż garmin. Może będzie trzeba jakiś HIIT wprowadzić do treningu.

Jak dostanę ostateczne wyniki to się nimi podzielę. Dodatkowo loguję baze z wtorku.

#sztafeta #bieganie #biegajzwykopem

Skrypt | Statystyki
neufrin - 102 804,59 - 5,22 - 7,64 = 102 791,73

Na święta dostałem od żony voucher n...

źródło: 422107398_1802739006905555_3348826496019766826_n

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@enteropeptydaza: LT1 to jest właśnie tlenowy a nie mleczanowy gdzie się kwasiś powyżej 4-5mmol

Przy LT2 powinieneś się kwasić tak dużo że organizm nie nadąża tego utylizować :D
  • Odpowiedz
  • 0
@aukolb: Nazewnictwo zależy do strony na która wejdę to znajduję: LT1: mleczanowy pierwszy / aerobowy, LT2: mleczanowy drugi, mleczanowy jako ten jedyny, anaerobowy

Do LT1 miałem prawie, że poziomą kreskę, lekko rosło do tych niespełna 5mmol, po LT2 to pionowo w górę było do 16mmol max.

To jest stan na dzisiaj. Rok temu w maju w półmaratonie średnie tętno miałem na poziomie 187 utrzymane przez półtorej godziny przy średnim tęmpie 4:27.
  • Odpowiedz
  • 1
@aukolb: U mnie wykres wyglądał podobnie ale startowałem z poziomu 2mmol, a ostatni trening szybkosciowy był w poniedziałek i to też nie super ciężki. Koleś mówił, że musi sprawdzić te dane i dostanę wynik w raporcie, jak dostanę wykres to też wstawię.
  • Odpowiedz
  • 0
@nalej_mi_zupy: Warszawa: https://sportslab.pl/badania-wydolnosciowe/ Bodajże 380zł w promce świątecznej. Specjalnie się nie przygotowywałem. Zalecenia są by w dzień badania nie robić żadnego treningu, a dzień wcześniej tylko spokojny, W moim przypadku było w poniedziałek: 5x1km, we wtorek baza/regeneracja, wczoraj nic i dzisiaj nic - więc niby na pełnym odpoczynku ale to początkowe 2mmol wskazywałoby na co innego więc nie wiem, nogi miałem lekkie, a teraz po badaniu ciężkie :)
  • Odpowiedz