Wpis z mikrobloga

@sorlag: btw. Shin splints może mieć wiele przyczyn: problemy w stawie skokowym czy stopie, jak hipermobilnosc, płaskostopie, nadmierna pronacja,
Słabe mięśnie łydki,
Spięte mięśnie łydki, mięśnia dwugłowego lub innych mięśni udowych,
dysbalanse mięśniowe w miednicy czy plecach.
  • Odpowiedz
  • 1
@progresywneprzeladowanie Buty mam chyba przyzwoite (Hoka Clifton 8) ale może spróbuję z czymś co ma lepszą stabilizację (Arahi może?). Sróbuję więcej rolować bo już mnie boli na sam widok rollera ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

@Ark00 Boli mniej na środku wysokości (może trochę poniżej) centralnie na piszczeli (jak dotykam kości od przodu) i najbardziej jak się zagłębia palcami od strony zewnętrznej (wchodząc pod kość). Z wymienionych rzeczy to mam
  • Odpowiedz
Boli mniej na środku wysokości (może trochę poniżej) centralnie na piszczeli (jak dotykam kości od przodu) i najbardziej jak się zagłębia palcami od strony zewnętrznej (wchodząc pod kość)


@sorlag: czyli anterior shin splints

https://m.youtube.com/watch?v=9_JaeEm3pXc
Porób sobie na początek kilka dni taki stretching, daj się temu zregenerować i zobacz czy przyniesie efekty
  • Odpowiedz
zerwany 3 lata temu achilles przez co wypracowałem bardzo dużą mobilność od rozciągania oraz lekkie płaskostopie. Może w takim razie buty z większą stabilizacją pomogą


@sorlag: imo nie potrzebujesz butów ze stabilizacją jako takich. Do podologa jakbyś się udał to mógłby ci przygotować jakieś wkładki do butów albo zapiętki.

Jeśli mówisz że miałeś zerwanego achillesa to pewnie siła w tej nodze też spadła, co może być odpowiedzią, że musisz też ćwiczenia
  • Odpowiedz