Wpis z mikrobloga

Chciałbym się dowiedzieć. Te prawie 60% Rolników głosujących na PiS, to poważnie myśli, że swoją obecną sytuację zawdzięczają Koalicji?
Jak tym ludziom pomagać skoro oni na każdym kroku odwdzięczają się tym samym, nóż w plecy i syndrom sztokholmski głosujemy na ekipę Kaczyńskiego, bo Tusk czy inni źli. Przeglądam kto jak głosował i standardowo, rolnicy, emeryci czy bezrobotni na PiS, a ludzie pracujący i na stanowiskach na Koalicję i pozostałe partię. I powtórz co kolejne #wybory. Oby znów nam naród bezmózgów nie zgotował dlugopisa w postaci kolejnego poslannika Prezesa Kaczyńskiego. #polityka
  • 36
Te prawie 60% Rolników głosujących na PiS, to poważnie myśli, że swoją obecną sytuację zawdzięczają Koalicji?


@iksboks: Te prawie 60% osób z wykształceniem rolniczym albo posiadających ziemię orną otrzymaną w spadku (co pozwala ich nazywać rolnikami) poważnie myśli, że swojej obecnej sytuacji nie zawdzięczają radzie gminy, wójtowi, albo staroście powiatowemu.
@iksboks: a skąd wykopki są takimi znawcami rolnictwa nagle? XD 281 plusów na ten moment do tego bzdurnego wpisu. Od lat działam w branży rolniczej, jestem ciekaw ilu z was wie cokolwiek na ten temat :) ba szczęście to nie wykop decyduje na kogo głosują rolnicy
@iksboks: Szybko zacząć sprowadzać wszystko z Ukrainy, Kenii, Nigerii i pora zaorać (nomen-omen) tą prymitywną gałąź ludzkiej działaności polegająca na grzebaniu w ziemii.
A rolników nauczyć Excela i Pythona - niech zostaną programistami 15k.
@iksboks: nie, tylko ze szkoły. tak to teraz wygląda, weźmiesz kilka godzin dodatkowych że wyjdzie ponad etat za który jest z 10k brutto i tak wychodzi.
i nie zwykł tylko dyplomowany, na wsi to ma pare stówek dodatku lokalnego, no i z nadgodzinami
@KriegCaptain710 szczerze powiedziawszy to nie widziałem górników palących opony przez jakieś 10 lat. Więc może się ogarneli. I nie, że jestem gdzieś powiązany z górnictwem. Jestem z Wrocławia co ma tyle wspólnego z górnictwem jak Wrocław z morzem. Taka moja obserwacja.
@iksboks: no cóż nie jest to może zbyt odkrywcze ale chyba przyczyna sprowadza się do tego, ze KO sra rolnikom na ich tradycyjne, rodzinne, katolickie itd. wartości; co do interesu czysto materialnego to mają (słuszny) wniosek że PiS=PO
@maximilianan: a no tak, nie trzeba się znać tylko kazać rolnikom pakować się w większe koszty i coraz mniejsze zyski przez dostęp żywności spoza Unii na jej terenie z lewymi papierami, za to nasz polski rolnik płaci nie raz 10 krotnie więcej za produkcję niż tamte podmioty :) do tego dofinansowania które dostaje są obarczone coraz większymi wymaganiami, ale producenci na rynku na to nie patrzą tylko windują ceny w górę.
  • 0
@Mrbimbek: Czy to przypadkiem nie komisarz ds. rolnictwa w UE Janusz Wojciechowski z PiSu wychwalał Zielony Ład? Pierw strajkują jak na załączonych obrazkach: https://fakty.tvn24.pl/zobacz-fakty/pis-krytykuje-zielony-lad-chociaz-wczesniej-ich-komisarz-nazywal-go-ich-programem-rolnym-st7783629 a później idą na wybory i głosują na partię, która im ten los w dużej mierze zgotowała. I nie ma to znaczenia czy to wybory samorządowe czy parlamentarne. Tu i tu oddajesz głos na człowieka, który ideologicznie kieruje się w życiu poglądami jak jego macierzysta partia.

Bardzo
@iksboks: Najsłabsze finansowo, intelektualnie i marginalizowane przez brak oparcia w rozumieniu jak funkcjonuje świat klasy społeczne narzucają przyszłość kraju. Ludzie przestali wstydzić się braku zaradności, niewiedzy i głupoty, braku rozumienia podstawowych pojęć i mechanizmów. A rozgoryczenie powoduje faszyzację- i znowu- zbyt krótka perspektywa myślowa nie pozwala tym ludziom zobaczyć, że krok za PiSem jest Putin, którego tak się boją. To wszystko wina upadku edukacji. Nic więcej, nic mniej.
@iksboks: odpowiadam, tak zawdzięczają koalicji. Jeśli tak ciężko pojąć kto był mordą uni europejskiej gdy rosja wbijała na Ukrainę, i przez 8 lat zrobił tylko tyle by Angela była zadowolona z dostaw gazu? Jaka partia wymyśliła zielony ład i czy PiS czy peło jest z nimi w koalicji? Na koniec jesteś ignorantem czy po prostu tego nie wiesz?