Wpis z mikrobloga

Chciałbym się dowiedzieć. Te prawie 60% Rolników głosujących na PiS, to poważnie myśli, że swoją obecną sytuację zawdzięczają Koalicji?
Jak tym ludziom pomagać skoro oni na każdym kroku odwdzięczają się tym samym, nóż w plecy i syndrom sztokholmski głosujemy na ekipę Kaczyńskiego, bo Tusk czy inni źli. Przeglądam kto jak głosował i standardowo, rolnicy, emeryci czy bezrobotni na PiS, a ludzie pracujący i na stanowiskach na Koalicję i pozostałe partię. I powtórz co kolejne #wybory. Oby znów nam naród bezmózgów nie zgotował dlugopisa w postaci kolejnego poslannika Prezesa Kaczyńskiego. #polityka
  • 36
@KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota dokładnie, zawsze głosujesz oceniając co ktoś będzie robił.
Masz np nauczycieli, przez poprzednie rządy po dostawali mniejsze podwyżki i ogolne finansowanie niż potem za PiSu, ale nie oceniali przez przeszłość tylko przyszłość i oceniło że Tusk im da więcej, j mieli rację bo te kilka procent im dołożył do tego co pisowcy przygotowali. Rolnicy widocznie podobnie oceniają że w razie co lepiej im załatwia temat pisowcy w regionie, bo też trzeba
poważnie myśli, że swoją obecną sytuację zawdzięczają Koalicji?


@iksboks: Widziałem masę "rolek" gdzie ludzie wstawiają foty z protestów a obok nich karykatury Tuska i Hołowni.
To jest trochę bardziej skomplikowane. Oni są opcją nie tyle pro PiS co "anty światowy spisek". Coś jak konfa bardziej. Anty UE, anty globalne ocieplenie, jedzenie robaków i takie tam. I lokalnie twarz tej światowej elity to jest Tusk i - o dziwo z jakiegoś- Hołownia.
@iksboks: głosują na PiS bo choć poparli zielony ład to dają szansę i na to też wygląda że się z tego wycofają i będą ostro anty...a rudy ich brutalnie spalował wyzywał i co mieli na niego głosować? xD
@Adek1243: co ma sprzątaczka do zarobków nauczyciela? nigdy nie było jakiegoś ustawowego powiązania że nauczyciel ma zarabiać x ileś tam tego co sprzątaczka, więc sytuacja gdzie nauczyciel zarabiał mniej była jak najbardziej ok. Szczególnie, że sprzątaczka pracuje 40g w tygodniu a nauczyciel może dużo mniej

nauczyciele nie byli nigdy za PiSem.


@Adek1243: częśc na pewno była i jest
@stan-tookie-1 no według mnie osoba, która z reguły ma podstawowe wykształcenie lub jest na emeryturze nie powinna zarabiać tyle co nauczyciel, który musi skończyć kilkuletnie studia, a potem zajmować się 25 dziećmi, gdzie rodzice nie potrafią jednego ogarnąć w domu jak jest samo. Ja mówię z perspektywy mojej rodziny, gdzie jest połowa nauczycieli. Co do godzin pracy - to zależy. Nauczyciel wf, muzyki czy plastyki rzeczywiście pracuje pewnie mniej godzin, ale polskiego
@iksboks rolnicy swoją sytuację głównie zawdzięczają UE i większość partii w Polsce popiera UE i jej działania, dlatego na koniec dnia nie ma znaczenia na kogo zagłosują
@Adek1243: i taki nauczyciel którego opisałeś który sie szkoli, dużo czasu poświęca itd to nie będzie zarabiał mniej niż sprzątaczka. koleżanka uczy w podstawówce na wsi i obecnie jako dyplomowany zarabia 7k netto, jako całosć już z godzinami dodatkowymi itd, ale dalej się nie przepracowuje ponad miarę, spokojnie ogarnia życie rodzinne. przy czym to akurat przykład nauczyciela który się bardzo przykłada, natomiast problemem jest to że spokojnie podobnie mogą zarabiać nauczyciele
  • 4
@stan-tookie-1: 7k netto zwykły nauczyciel dyplomowany w szkole podstawowej? Albo Cię koleżanka okłamała, albo wliczyła sobie jakieś dosyć spore dochody niewynikające z podstawowej pensji nauczyciela.
Na takie zarobki z dodatkami funkcyjnymi (a nawet i nie) może aktualnie liczyć co najwyżej dyrektor placówki, więc ja nie uwierzę, że takie zarobki ma zwykły nauczyciel szkoły podstawowej.

Może co najwyżej z korepetycjami, ale tego się nie wlicza do miesięcznej pensji nauczyciela, bo to dochód
@iksboks Byłem na wsi wczoraj u rodziny i kuzyn 45-50 lat ciągle tylko

W TV Republika mówili...

A podobno Zenon Kosiniak pracował przy obsłudze Tu-154, tak mówili w TV Republika

W TV Republika powiedzieli że nowy rząd rozdał prawie 4mln na nagrody za naprawę sądownictwa

Tusk mówił ze będzie redukował a a już gdzieś mają 6 wiceministrów a było 5


itd