Wpis z mikrobloga

Przypominam odnośnie wyniki wyborów wśród rolników.

To co widzicie na zdjęciu to kombajn - zwróćcie uwagę na ten element z przodu - to tzw. HEDER. Zapamiętajcie tę nazwę - za poruszanie się po drodze publicznej z zapiętym HEDEREM mandat wynosi do 5 tys. zł. Heder na drodze publicznej może być transportowany tylko na wózku za kombajnem.
Latem podczas żniw, kulturalnie robimy zdjęcie albo film i zgłaszamy gdzie trzeba. Niejednokrotnie już w poprzednich latach na wsi w okresie letnim musiałem cofać na wąskich drogach bo rolnik nie miał gdzie zjechać żeby się minąć. Teraz kulturalnie postoje i poczekam na patrol.

#wybory
#prostest #strajk #strajkrolnikow #rolnicy #rolnictwo #warszawa #wroclaw #krakow #zniwa #kombajnboners
tempyluj - Przypominam odnośnie wyniki wyborów wśród rolników. 

To co widzicie na zd...

źródło: IMG_5872

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
za poruszanie się po drodze publicznej z zapiętym HEDEREM mandat wynosi do 5 tys. zł. Heder na drodze publicznej może być transportowany tylko na wózku za kombajnem.


@tempyluj: No chyba, że sam heder nie przekracza 3 metrów, to wtedy może sobie z nim jeździć do woli, pimpusiu xD
  • Odpowiedz
Obecnie po drogach może poruszać się kombajn z hederem zdemontowanym jeśli jego szerokość nie przekracza 3 m. W wypadku, gdy maszyna rolnicza wraz z transportowanym elementem przekracza tę dopuszczalną miarę, kwalifikuje się już jako pojazd nienormatywny wolnobieżny, wymagający zezwolenia właściwego organu państwowego.

@rolnik_wykopowy Mam nadzieję że spotkamy się na drodze xD Rolnicy,zawiązanie buta to szczyt waszych możliwości
  • Odpowiedz
@tempyluj: W przypadku PiS-u to nie ma KO podejścia jeśli chodzi o sposób działania w sektorze rolnym. Na Tuska nie będą głosować mimo wielkiej wpadki z tym zbożem Ukraińskim i problemu jaki z tym urósł. Zatem pytanie co Tusk w tym czasie zrobić, w Krakowie to co mówił to zrobiłem dużo a w zasadzie nic. Gdzie 100 konkretów na 100 dni? Polacy sami sobie winni, żeby było dobrze to trzeba pogonić
  • Odpowiedz
@Kauabang: No o tym napisałem, przygłupie xD Po #!$%@? mi wklejasz jeszcze jakieś cytaty?

No spotkamy i się co, pajacu? Bo ja i tak muszę jeździć bez hedera, bo jest za szeroki na drogę. Natomiast jakbym miał taki trzymetrowy, to bym nim normalnie jeździł, żebyś srał żarem xD

@RudyZibi O, następny ekspert. Bizony mają hedery 4,2 m. Starsze zachodnie kombajny natomiast często miały hedery nie przekraczające 3 metrów.
  • Odpowiedz
Większość ludzi popiera protest, zatem to co wrzucasz nic nie wniesie


@MC_Bono: ja nie popieram bo słyszałem że rolnicy przeklinają

I konfedekacapia startująca na wspólnych listach z pisem i wrzeszcząca żeby nie rozliczać pissowców nie jest alternatywą dla PiSu tylko jest darmową pissowską k...
  • Odpowiedz
@Kauabang: Ty #!$%@? czytać nie umiesz, pseudoekspercie z dupy wkelający jakieś cytaty #!$%@? wie skąd.

Na podstawie przepisu § 45 ust. 3 pkt 1 rozporządzenia z dnia 15 grudnia 2016 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia, dopuszczalne jest uczestniczenie w ruchu pojazdu wolnobieżnego, ciągnika rolniczego z maszyną zawieszaną i przyczepy specjalnej o szerokości nieprzekraczającej 3 m.

W tym miejscu warto również dodać, że jeśli pojazd wolnobieżny,
rolnik_wykopowy - @Kauabang: Ty #!$%@? czytać nie umiesz, pseudoekspercie z dupy wkel...

źródło: maxresdefault

Pobierz
  • Odpowiedz
@tempyluj: Jak czytam to #!$%@? że konfitura, to chciałem tylko napisać że tak zginał brat mojego kumpla. Wracali z dyskoteki (trzeźwy był) i nadział się z kumplami o 3 nad ranem na taki heder od kombajna zaparkowanego na poboczu bo rolas chciał sobie pożniwować "o chłodzie" bo to sierpień był. Z seja mielone i brat kumpla na cmentarzu a dwóch gości co z nim jechało w stanie ciężkim w szpitalu.
  • Odpowiedz
bo rolas chciał sobie pożniwować "o chłodzie" bo to sierpień był


@Piw_Benzyna: O cipie, pajacu xD O 3 nad ranem zboże jest mokre od rosy. Brat kumpla mógł nie #!$%@?ć, to by go nie wyniosło na zakręcie i nie #!$%@?ł by się w ZAPARKOWANY NA POBOCZU kombajn.
  • Odpowiedz
No o tym napisałem, przygłupie xD Po #!$%@? mi wklejasz jeszcze jakieś cytaty?


No spotkamy i się co, pajacu?

Ty #!$%@? czytać nie umiesz, pseudoekspercie z dupy wkelający jakieś cytaty #!$%@? wie skąd.

Weź #!$%@? następnym razem klaunie podawaj źródła tych swoich wysrywów

mam nadzieję, że się spotkamy na drodze, to nauczę cię trochę przepisów ruchu. A jak nie ja, to mam nadzieję, że ktoś inny. O ile starczy ci jaj na
  • Odpowiedz