Wpis z mikrobloga

Ogólnie wynik 32 % dla KO i 13.5 % dla Trzeciej Drogi gwarantuje władzę koalicji rządzącej w zdecydowanej wiekszości Sejmików. W przełożeniu na wyniki do Sejmu metodą d'Hondta dałby obu ugrupowaniom aż 231 mandatów. Umożliwiłoby to stworzenie rządu bez Lewicy. Czyli ogólnie jest dobrze, a nawet bardzo dobrze.

Jeśli jednak zastanawiacie się dlaczego PiS nadal cieszy się ponad 33 % poparcia i utrzyma jakieś 2-3 Sejmiki to odpowiedź znajdziecie na poniższym obrazku. Młodzi ludzie kolejny raz pokazują jakimi są leniami z dupami przyrośniętymi do kompów albo krzesełek w restauracji, w których popija się Aperolka i nie chce się od niego wstać oraz iść zagłosować. Frekwencja 38.6 % w grupie wiekowej 18-29 lat vs frekwencja 62.4 % w grupie 50-59 lat. Wystarczyłoby, żeby do urn poszło więcej 20-30 latków i PiS zostałby zmieciony, a nie tylko "poraniony i obity" po raz kolejny.

Jak któryś młody człowiek będzie narzekał, że PiS nadal próbuje podnosić łeb i jak to się stało, że po 8 latach skompromitowanych rządów i wyjściu na wierzch wszelkich afer, które ujawnił nowy rząd w ostatnich 4-miesiącach, PiS nadal ma ponad 30 % poparcia itp. To należy mu rzucić tą grafikę przed oczy i zapytać czy aby przypadkiem nie był w tych ponad 60 %, którym nie chciało się ruszyć czterech liter i zagłosować. Duże prawdopodobieństwo, że był i nie powinien na cokolwiek narzekać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wybory #frekwencja #pis #koalicjaobywatelska #trzeciadroga #polityka
Lambo994 - Ogólnie wynik 32 % dla KO i 13.5 % dla Trzeciej Drogi gwarantuje władzę ko...

źródło: Frekwencja

Pobierz
  • 17
@Lambo994: mlodzi mają #!$%@? w samorządowe, gdzie mordy na plakatach to zwykli figuranci z parciem na szkło a te wybory to zwyczajna trampolina dla nich - u mnie w mieście na te kilkanaście twarzy na plakatach znam jedną, i to z tego, że rozdawał kwiaty na dzień kobiet w centrum miasta
@Lambo994: A może młodzi ludzie nie glosowali, bo te #!$%@? wybory bardzo utrudniały głosowanie poza miejscem zamieszkania?
Ja, moja dziewczyna, moi znajomi na studiach - często nie głosowaliśmy, bo nie będę wracał 5h do domu rodzinnego tylko po to, żeby zagłosować (znaczy gdyby wybory miały ważniejszy charakter to bym wracał, ale w dupie to miałem bo w moim okręgu i tak była mocna dominacja odpowiednich kandydatów więc nie było potrzeby)
Żeby
@Lambo994: W obronie młodych, choć się do nich nie zaliczam, powiem, że głosować można było tylko w miejscu zamieszkania/zameldowania.


@mango2018: no to #!$%@? ich bronisz, bo można było się przepisać do spisu wyborców. Nie było to aż tak proste jak w wyborach do Sejmu, ale też nie było nie wiadomo jak trudne. Nie chciało im się.
Z drugiej strony też trzeba ich trochę wziąć w obronę i stwierdzić, ze sami
  • 1
@Don_Kichot: Wszystko fajnie, ale mówimy tu o frekwencji w której nie zagłosowało blisko 2/3 wyborców poniżej 30 roku życia. Nikt nie wymagał frekwencji na poziomie z października 2023, ale 50 % byłoby chyba okej. Skoro starsze babcie po 2 wylewach potrafią ogarnąć się i iść na wybory, a młodym ludziom (nie mówię o Twojej sytuacji gdzie musiałbyś jechać 5h) często nie chce się podjechać własnym autem kilkanaście KM, żeby zagłosować to
@Lambo994: mieszkam aktualnie w mieście wojewódzkim, pochodzę z mniejszego miasta oddalonego kilka godzin drogi.

1) po co mam głosować na samorząd w którym mieszkam tylko chwilowo?
2) po co mam głosować w miescie i województwie w którym już wcale nie mieszkam?

Takich ludzi jest masa, i bardzo dobrze że zmiana miejsca głosowania w wyborach samorządowych jest mocno utrudniona. Nie uważam żeby ludzie w podobnej sytuacji do mojej powinni w ogóle oddawać
głosować można było tylko w miejscu zamieszkania/zameldowania.


@mango2018: głosowanie online powinno być priorytetem tego rządu. Dodatkowo - rozliczają wybory kopertowe a jednocześnie nic nie robią w temacie, jak takiej sytuacji uniknąć w przyszłości.
@mango2018: @Xandress
zgadza się, w ogóle nie koniecznie związani są z jakimś miejscem. mają bardziej wywalone w wojenki partyjne, szczególnie na poziomie sejmików. przez to, że są poza rodzinną miejscowością mniej się interesują co się tam dzieje.
W ogóle to pewnie mało kto się interesuje co te sejmiki robią.
Istnieje szereg powodów dlaczego to w tych wygląda tak a nie inaczej.