Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam sporo dni urlopu, około 50 dni. W pracy zaczęli mnie nękać, że powinienem wybrać, że jakiś dziwny jestem bo nie jeżdżę na wakacje. Nie wiem za bardzo co zrobić w tej sytuacji. Najchętniej bym zamienił urlop na pieniądze, ale w pracy powiedzieli że tak się nie da. Nie chcę brać urlopu bo w domu nie mam co robić, na wyjazdy jeździć nie lubię (ostatni raz byłem 10 lat temu z rodzicami i chciałem tylko jak najszybciej wrócić), znajomych nie mam.
#praca #pracbaza #prawo



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 53
mentalność polaka niewolnika który poza pracą nie potrafi sobie czasu zorganizować.


@Tortcebulowy: no bez jaj a to jest jakiś nakaz jeździć na wakacje? Urlop to jest część twojego wynagrodzenia i tak samo jak nikt ci nie ma prawa mówić co masz kupować tak nie ma się co #!$%@? że ktośubi se chodzić do pracy.
@mirko_anonim: nie wszyscy wiedzą ale dla pracodawcy nie jest korzystne jak ludzie kumulują sobie urlopy z poprzedniego roku bo taki pracodawca musi co tak podatku od tego zapłacić tak jakby to był jego zysk za poprzedni rok.
@WroTaMar to, że dla komentujących ten wpis jest tak bardzo trudne do zrozumienia, czy w ogóle wyobrażenia, że ktoś może lubić swoją pracę i realizować się w niej, jest dla mnie tak samo absurdalne, jak fakt niewykorzystanego urlopu dla nich xD 43 dni here - było więcej, ale zacząłem wykorzystywać urlop w pojedyncze dni wolne od pracy, polecam
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): @mirko_anonim ja dostałem po godzinach maila od szefa że mam obowiązkowo wybrać 20 dni urlopu w najbliższym czsdie, bo też mam zaległe z zeszłego roku XD

@Tortcebulowy ale co to ma wspólnego z "niewolnictwem"? U mnie to wyszło tak że w pierwszym roku pracy nie wziąłem wolnego, a że nie jeżdżę na długie urlopy i pracuje zdalnie, to nie potrzebowałem nigdy brać tego urlopu i bazowalem na zaległym,
@bbul44 a pasja czy hobby muszą wymagać wolnych 24 h?


@mirko_anonim: Pisałeś, że w domu nie masz co robić. Gdybyś miał jakiekolwiek sensowne zainteresowania, to wiedziałbyś jak ten czas spożytkować. Tak właśnie potrafisz organizować sobie czas, ze ktoś musi ci mówić co masz robić.
@mirko_anonim: Chcesz pracować to pracujesz, nie ma w tym nic złego. Ludziom często łatwiej żyje się będąc w stałym rytmie, nawet w monotonii. Nie ma w tym nic złego, nie słuchaj wykopków. Ludzie są różni, mają różne gusta, potrzeby itd.
Tak właśnie potrafisz organizować sobie czas, ze ktoś musi ci mówić co masz robić.


@bbul44: No, właśnie, może przynajmniej w swojej pracy się realizuje i wie co robić. Może to lubi i jest w tym dobry. Może praca to dla niego jedyna miejsce na socjalizację. No i co #!$%@?, ma się powiesić bo nie wpisuje się w kanon wykopków? Czy zmuszać się do czegoś czego nie lubi, męczyć się bardziej niż
@Bury_Zenek: Jeśli tak jest, to po co bóldupi na wykopie, że ma urlop do odebrania i nie wie co z tym zrobić? Niech zatem oleje urlop i pracuje na PKB. We wrześniu będzie mu przepadał zaległy urlop i tak co roku.
@bbul44: Też jestem za, tym bardziej, że siedząc na dupie pkb nie wyrobi, jeszcze by gdzieś pojechał za granice i tam zostawił kapitał, a tak cały kraj na tym zyska ( ͡° ͜ʖ ͡°)