Wpis z mikrobloga

  • 415
@Linnior88:

podziękuj lewicy


Masz na myśli PiS i bk2%? Czy PiS i największa inflacja w Europie przed wojną i pandemią? Bo wtedy bogata część mojej rodziny szła w nieruchomości aż huczało bo widzieli jak pieniądze topnieją na koncie.

  • Odpowiedz
Masz na myśli PiS i bk2%? Czy PiS i największa inflacja w Europie przed wojną i pandemią? Bo wtedy bogata część mojej rodziny szła w nieruchomości aż huczało bo widzieli jak pieniądze topnieją na koncie.


@Turkotka: Nie chcę nic mówić ale pod względem ekonomii i socjalu to PiS jest partią lewicową.

To że robią mafijne interesy z kościołem katolickim nie robi z nich programowej prawicy.
  • Odpowiedz
  • 4
@Turkotka PiS to typowa lewica gospodarcza (podobnie zresztą jak Ruch Narodowy, który obecnie chyba przejął już całkowicie stery w konfederacji). Dogadywala się bez problemów w tych kwestiach z partia Lewica. Różni ich tylko światopogląd.
  • Odpowiedz
  • 1
@revente:

Nie chcę nic mówić ale pod względem ekonomii i socjalu to PiS jest partią lewicową.


Wiem, przecież napisałem jej czy chodzi o PiS jeżeli mam podziękować lewicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@d_garm Jak wyżej
  • Odpowiedz
@revente: @d_garm PiS to żadna lewica gospodarcza, to po prostu prawicowi populiści, zrobili wszystko co się dało by kupić głosy głupich ludzi - na szczęście głupi ludzie mają jeszcze w swoich rodzinach trochę mądrzejszych, którzy odbili te 10% z rąk pisowców.

500+ i te inne gówna pisowskie to żaden socjal tylko rozdawnictwo i kupczenie głosów. Socjal ma na celu wyrównywanie szans najbiedniejszej klasy, by ta miała szanse żyć na poziomie co
  • Odpowiedz
  • 3
@Turkotka ale zawsze warto dopowiedzieć to wprost, bo pojęcie lewicy i prawicy jest bardzo czesto używane w niewłaściwym kontekście, jak np. pan powyżej, który nie rozróżnia osi gospodarczej od światopoglądowej i będzie się upierać, że gospodarczo PiS to prawica xd
  • Odpowiedz
  • 1
@gandalf_rzulty naucz się rozróżniać oś gospodarczą i światopoglądową. PiS to typowa komuną - autorytatywna lewica gospodarcza z ambicjami do tworzenia oligarchii, Lewica czy Razemki - liberalna lewica gospodarcza.
  • Odpowiedz
PiS to żadna lewica gospodarcza, to po prostu prawicowi populiści, zrobili wszystko co się dało by kupić głosy głupich ludzi


@gandalf_rzulty: Niby ogólnie masz rację, ale tym, że napisałeś "głupich ludzi" przekreśliłeś całą swoją wypowiedź.Owszem PIS zapewne kupił głosy robotników, osób najmniej zarabiających i w trudnej sytuacji życiowej, ale choć zrobił to cynicznie to przynajmniej zauważył, że takich osób jest w Polsce większość. Natomiast sejmowa Lewica odwróciła się od robotników dokładnie
  • Odpowiedz
Nie chcę nic mówić ale pod względem ekonomii i socjalu to PiS jest partią lewicową.


To że robią mafijne interesy z kościołem katolickim nie robi z nich programowej prawicy.


@revente: Uuuu widzę urojenia liberaloidalne. No więc program Bezpieczny Kredyt to kwintesencja kaptializmu, gdzie kapitał właściwy (w tym przypadku deweloperzy, bo twój pan samochodzik nie jest kapitałem, a Ty nie jesteś żadnym kapitalistą) wpłynął na ustawodawcę celem stworzenia dla siebie korzystnej sytuacji
  • Odpowiedz
Masz na myśli PiS i bk2%? Czy PiS i największa inflacja w Europie przed wojną i pandemią?


@Turkotka: nie, ma na mysli lewice, ktora wlasnie na insta wrzuca kolejne bonusy dla kolejnych grup spolecznych, teraz dla jakichs nauczycielek. Co pis złączył koalicja nie rozdziela xd
  • Odpowiedz
@Turkotka: xD Ci rodzice w wieku 30 lat co ich było "stać" na dziecko to w dzisiejszych warunkach zostaliby uznani za patologię. Żadne dane nie potwierdzają tego populistyczne #!$%@? jak to teraz jest źle.

@Linnior88 Kiedy lewica rządziła?


@BornToDie69: Od 1945 do 1989 i później 2001-2005. W 1989 skończyliśmy na samym dnie ilości mieszkań w Europie. Nie pamiętam dokładnie ale na pewno byliśmy w top 3 najmniejszej ilości mieszkań do
  • Odpowiedz