Wpis z mikrobloga

@WielkiNos: U mnie w klasie 10 lat temu na religię chodziły 2 osoby z 30. Jakim #!$%@? niby ten poziom jest aktualnie na 80%? Podstawówki zawyżają, gdzie rodzice zmuszają dzieci?
  • Odpowiedz
  • 19
boli, że ludzie odchodzą od sekty?


@Tylko_Seweryn boli manipulacja. Ja jestem ateistką, ale wiara katolicka ma swoje plusy. Jak to mówi kolega niebieskiego nie trzeba wierzyć w świętego mikołaja żeby otrzymywać prezenty.
  • Odpowiedz
  • 175
Tu nie ma manipulacji, po prostu wykres zaczyna się od 75% żeby uwidocznić zmiany, przecież tak się też robi w różnych publikacjach.
Manipulacją byłoby jakby część z tych słupków byłaby nieproporcjonalnie niższa bądź wyższa od pozostałych, sugerując wizualnie dużą różnicę między zbiorami danych, niezgodnie z porównywaną wartością liczbową.
Tak robiło TVP z sondażami partii politycznych.
  • Odpowiedz
Tu nie ma manipulacji, po prostu wykres zaczyna się od 75% żeby uwidocznić zmiany, przecież tak się też robi w różnych publikacjach.

Manipulacją byłoby jakby część z tych słupków byłaby nieproporcjonalnie niższa bądź wyższa od pozostałych, sugerując wizualnie dużą różnicę między zbiorami danych, niezgodnie z porównywaną wartością liczbową.

Tak robiło TVP z sondażami partii politycznych.


@KokiX:
dokładnie tak, w różnych raportach statycznych czy naukowych robi się tak samo. W TVP to
  • Odpowiedz
@JaNieGejJaPapiesz: bo starzy nie chca ich wypisać bo co ludzie powiedzą? Ja miałem taką sytuację, chciałem się wypisać to nie bo nie wypada a byłem niepełnoletni to nie mogłem o sobie decydować XD
  • Odpowiedz