Wpis z mikrobloga

Mam pytanie podatkowe. Kupiłem z żoną segment i poprosiłem dewelopera o wykonanie prac dodatkowych celem adaptacji poddasza na cele działalności gospodarczej, bo chce tam sobie zrobić biuro do pracy. Deweloper wystawił mi pro formę, ja zapłaciłem i poprosiłem o fv na firmę. Problem jest taki, że ten segment nie jest jeszcze notarialnie przepisany, bo nie ma przyłącza PGE, więc siłą rzeczy nie mam tam jeszcze zarejestrowanej działalności. Druga kwestia jest taka, że faktura jest na 8% VAT, a nie 23%. Prosiłem o 23% ale mi powiedzieli, że nie mogą takiej wystawić, ja już nie wnikałem, poprosiłem tylko o dopisek w uwagach, że prace związane z adaptacją poddasza. Pytanie czy ktoś miał podobny temat i miał jakiekolwiek problemy w skarbówce? #dzialalnoscgospodarcza #podatki
  • 2
  • Odpowiedz
@bolekndm sprzedają Ci budynek mieszkalny, stąd pewnie ten vat 8%, także na inne roboty budowlane z tym związane. A o jakie problemy dokładniej pytasz z US? że rozliczysz fakturę za te dodatkowe roboty przed zakupem lokalu?
  • Odpowiedz
  • 0
@debenek: No właśnie nie wiem jak na to będą patrzeć skoro budynek formalnie jeszcze nie jest mój, więc nie prowadze tam działalności, ani nawet nie mogę się tam zarejestrować. Na zdrowy rozum to nie powinien być problem ale zdrowy rozum i US się czasem kłóci, więc obawiam się podważenia tego ze wględu na to, że powiedzą, że to nie jest koszt działalności tylko koszt w ramach zakupu lokalu mieszkalnego, a nie
  • Odpowiedz