Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa
Dostałem usługę serwisowa 900zl za wymianę klocków hamulcowych z przodu, 2x tarcz z przodu, zacisków hamulcowych jednych z tyłu, wymianę filtru oleju i powietrza. W Warszawie. Czy to jednak nie jest kwota obiektywnie wygórowana czy normalna za tego typu usuge? W oplu astra iiih.

+mam 2x filtr oleju za 28 zł czy nie powinien być jeden filtr oleju?
  • 16
  • Odpowiedz
być jeden filtr oleju


@d3v: masz jeden filtr oleju silnikowego. Ale oprócz tego masz jeszcze kilka innych filtrów. Np filtr oleju w skrzyni biegów
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Ceny części wydają się okej ale co do samej usługi serwisowej cena wydaje mi się wygórowana - dlatego pytam tych co mają ogląd rynku. Bo jednak to chyba pół dnia roboty dla mechanika.
  • Odpowiedz
@d3v: sam bym tyle nie dał (osobiście to bym sam sobie wymienił bo akurat mam ku temu warunki), ale miałem okazję widzieć ceny za usługi w ASO, więc to nic dziwnego, tym bardziej w Warszawie.
  • Odpowiedz
@walokid: w jakiej skrzyni biegów w oplu astrze h ty masz filtr?
@d3v: patrząc na to jak te auto może wyglądać od spodu po takim czasie to mogła być nie mała walka, żeby poodkręcać niektóre rzeczy, do tego stolica, pewnie paragon/faktura to cena jest jak najbardziej normalna
  • Odpowiedz
@d3v: 2k zapłaciłem ostatnio za wymianę

- skrzyni biegów (800zł z powyższej kwoty)
- tarcze i klocki hamulcowe, przód i tył
- amortyzatorów tył
- stabilizatora środkowego tył
- wahaczy przód
- łączniki stabilizatora przód
- końcówki drążków przód
- olej + filtr oleju
- płyn chłodniczy

czyli 1200 za wszystko powyższe oprócz skrzyni, to sobie możesz porównać.

sama robocizna, #kielce, #ptcruiser
  • Odpowiedz
@d3v mechanicy na Śląsku aktualnie liczą 150-200 za roboczogodzinę, ale ze mieszkasz w mieście premium to stawki też masz premium, do tego tylko mechanik wie jak mocno trzymał zacisk zanim zechciał łaskawie puścić
  • Odpowiedz
no to właśnie jest z 3km od granic administracyjnych Wwa to nawet nie Warszawa i właśnie wydaje mi się wygórowane.


@d3v: wiele lat temu miałem zawieźć silnik do warszawy, miałem ulicę i numer budynku, tylko że nikt nie wiedział gdzie taka ulica jest... okazało się że kawałek za warszawą. Tak więc te 3km to jeszcze warszawa dla co niektórych.
  • Odpowiedz
@d3v: Mireczku, oczekujesz wyceny czy opinii? Bo na szybko przeliczyłem wstępnie, że - jestem trochę tańszy, ale również nie uważam ceny którą usłyszałeś za coś szalonego. Prosta sprawa - tarcze i klocki przód, liczymy jako 2-2,5rbh; zacisk tył (jeden) jako 1-2rbh (w zależności od serwisu stawka za odpowietrzenie układu), serwis olejowy 1-1,5rbh, łącznie to ok 4,5-5,5rbh co daje stawkę godzinową w granicach 180zł brutto która mieści się w normie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@der_lokomotivfuhrer nie znam się na samochodach więc weryfikuje w jedyny sposób jaki mi do głowy przyszedł. Na wykopie ;) nie zakładam że jestem oszukany. Zbieram opinie ludzi którzy się znają
  • Odpowiedz