Wpis z mikrobloga

no właśnie to. Jeśli dla Ciebie nic to nie znaczy, to spoko. Dla mnie to dużo znaczy.


@Yuri_Yslin: czyli co, ktoś ma za darmo to trzeba mu zabrać? Wysiłek innych i ich wola jak ten majątek miał być użyty mamy w dupie?

Stęki o bólu dupy zostaw dla siebie.

No to wyjaśnij mi, dlaczego chcesz zabierać komuś pieniądze, które ktoś inny zdecydował się mu przekazać? Jakie masz moralne prawo wtrącać się
@Yuri_Yslin: niech zgadnę, nie masz nic do odziedziczenia stąd to podejście?

Takie samo będziesz miał zdanie jak dorobisz się X mieszkań, aut bla bla bla a potem oddając to synowi on zapłaci potężne myto?

Czy wychodzisz z założenia że twoje dzieci mają się dorobić same od 0, a ty bierzesz na emeryturze odwróconą hipotekę i wywalone jajca?

no offence, po prostu chce poznać podstawy twojego podejścia bo u mnie jest odwrotnie
czyli co, ktoś ma za darmo to trzeba mu zabrać?


@TurnerTheBurner: to już Twoja nadinterpretacja. Jeśli ma za darmo, to nie powinien mieć niższego opodatkowania, niż ktoś, kto wkładał w to wysiłek, bo to nie zachęca do jego podejmowania.

No to wyjaśnij mi, dlaczego chcesz zabierać komuś pieniądze


@TurnerTheBurner: kolejna Twoja nadinterpretacja, ale to norma na wykopie. Napisałem, że praca powinna być opodatkowana niżej niż zyski kapitałowe, nie napisałem nigdzie
niech zgadnę, nie masz nic do odziedziczenia stąd to podejście?


@lets_gou_tnijmy_wuosy: nie zgadłeś. Widzisz, na tym polega problem użytkowników tego portalu. Tu każdy ma podstawie dwóch-trzech zdań próbuje projektować na kogoś swoje wyobrażenia.

Za pracę zabiera mi się 32% należnej mi kasy, za obracanie ethereum jest 19% podatku. Powinno być odwrotnie: za pracę powinno być mniej, niż za zyski kapitałowe. To nie oznacza, że za zyski kapitałowe powinno być więcej podatku,
@zyjdajzyc1: no cóż, winszuje rodziców w zarządzie Orlenu czy coś. Nawet będąc w 95. centylu pensji nie kupisz więcej niż jednego mieszkania na dekadę, bo zabraknie kasy, więc to raczej nie problem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Yuri_Yslin: w ciągu dekady kupili 4 mieszkania, mają dom i pawilon gospodarczy xd tyle że oszczędzają od 30 lat. To co zaoszczędzili jak im starczy to w mieszkanie. Później z wynajmu + pensja znowu oszczędzali i znowu mieszkanie itd.
zawsze mnie to zastanawiało. Dlaczego uważasz, że to sprawiedliwe? Jeżeli moja rodzina #!$%@?ła od pokoleń żeby zbudować majątek to dlaczego mam się dzielić z twoją rodziną, która miała #!$%@? od pokoleń?

@TurnerTheBurner:

Ja też mogę powiedzieć, że podatki płacone przeze mnie są niesprawiedliwe, bo to de facto haracz,
ale, jeśli umawiamy się, że państwo ma działać, bo wojsko, zdrowie, szkoły i tak dalej, to potrzebuje skądś środków.

I teraz skąd mamy
to już Twoja nadinterpretacja. Jeśli ma za darmo, to nie powinien mieć niższego opodatkowania, niż ktoś, kto wkładał w to wysiłek, bo to nie zachęca do jego podejmowania.


@Yuri_Yslin: jakiego niższego opodatkowania? Te pieniądze już BYŁY opodatkowane.

kolejna Twoja nadinterpretacja, ale to norma na wykopie. Napisałem, że praca powinna być opodatkowana niżej niż zyski kapitałowe, nie napisałem nigdzie o podnoszeniu. Opodatkowanie pracy należałoby uczciwie obniżyć poniżej 19% bez dodatkowych progów. Wtedy
Ja też mogę powiedzieć, że podatki płacone przeze mnie są niesprawiedliwe, bo to de facto haracz,


@analboss: manipulacja: pieniądze ze spadku były opodatkowane wcześniej, więc nie, nie możesz tak powiedzieć bo twoje będą raz opodatkowane a te ze spadku DWA razy.

I teraz skąd mamy je brać, bardziej od tych co aktywnie pracują i zwiększają ogólny dobrobyt, czy bardziej od tych, którzy dostają wszystko bez żadnego swojego wysiłku?

manipulacja: pieniądze ze
@Yuri_Yslin: Mieszkanie dobrem a nie towarem, każdy powinienem mieć swoje. Jak się już rodzisze to powinni ci z automatu, przypisać jedno które finansuje państwo.
Podobnie jak samochód, wakacje i inne dobra.
Kto by tam czekał do 30 czy 40 i dorabiał się. Już po studiach czy nawet w trakcie każdy musi mieszkać na swoim.

Oczywiście, po co też oszczędzać i inwestować. Tylko praca i konsumpcja. Wszyscy trzymajmy ten sam, niski poziom.
W tym nie ma żadnej sprawiedliwości. Ty po prostu chcesz karać ludzi, którzy mieli farta bo Cię boli dupa, że kogoś rodzice nie #!$%@? hajsu, tylko odkładali opodatkowany już hajs.


@TurnerTheBurner: dokladnie, powinien pilnowac swoich starych zeby oszczedzali wtedy gdy jeszcze on nie byl nawet plemnikiem. no ale, typowy lewak, nawet tego nie umial zrobic. za kare on i jego kolejne 2-3 pokolenia maja byc biedne i #!$%@?. to jest najsprawiedliwsze.
dokladnie, powinien pilnowac swoich starych zeby oszczedzali wtedy gdy jeszcze on nie byl nawet plemnikiem. no ale, typowy lewak, nawet tego nie umial zrobic. za kare on i jego kolejne 2-3 pokolenia maja byc biedne i #!$%@?. to jest najsprawiedliwsze.


@SmugglerFan: nie, sprawiedliwe jest to że ja będę płacił bo dwójka dorosłych ludzi nie potrafiła policzyć że taniej kupić gumki niż wychowywać gowniaka. Niech sobie dochodzi swoich praw i ma pretensje
@TurnerTheBurner: ja chce zeby z moich podatkow placic za ludzi ktorym w zyciu nie wyszlo. dzieki temu nie musze mieszkac otoczony drutem kolczastym pod napieciem i nie musze placic za prywatna ochrone jak w jakims RPA. nie rozumiesz tego no to nie umiesz zyc w spoleczenstwie, wyprowadz sie do jakiejs dzungli czy innej rosji czy rpa