Wpis z mikrobloga

manipulacja: pieniądze ze spadku były opodatkowane wcześniej, więc nie, nie możesz tak powiedzieć bo twoje będą raz opodatkowane a te ze spadku DWA razy.


Ja tak samo mogę powiedzieć - czemu mam płacić vat za żywność, skoro moje zarobione pieniądze już zostały opodatkowane przy wypłacie.

manipulacja: pieniądze ze spadku nie wzięły się z powietrza, tylko z opodatkowanej pracy.


Ale ja nie opodatkowuje tamtej pracy i twoich spadkodawców,
ja opodatkowuje ciebie, który otrzymujesz
jakiego niższego opodatkowania? Te pieniądze już BYŁY opodatkowane.


@TurnerTheBurner: Każde pieniądze BYŁY opodatkowane, setki, tysiące razy. Czy Ty sobie właśnie ubzdurałeś jakąs regułę, że podatek dotyczy "konkretnych" pieniędzy? Otóż nie. Podatkowane jest to,co generuje obowiązek podatkowy.

Następnym razem zażądam w sklepie, by nie doliczać mi VAT, przecież już opodatkowano moje zarobki. XD Ty tak na serio?

Nie! Zakwestionowałeś moje słowa, które potępiały opodatkowanie spadków.


@TurnerTheBurner: I już żałuję, bo widzę,
czy Ty gamoniu porównałeś właśnue rynek handlu warzywem do rynku developerskiego?


@In_thrust_we_trust: wiem trochę słabe porównanie, bo jeść musi każdy, a mieszkać w wojewódzkim nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I już żałuję, bo widzę, że masz autentyczny problem z rozumieniem tekstu pisanego. Wytłumaczę Ci, bardzo powoli:


@Yuri_Yslin: dobrze, sprawdźmy w historii kto ma urojenia.

1. analboss napisał

I opodatkowanie wysokich spadków np 20% od stawki powyżej 1mln złotych.

2. Ja odpisuje do analboss
3. Ty odpisujesz na mój komentarz do analboss

Rozumiesz dlaczego twoje ostatnie posty są bez sensu? Prawda?

2. Ty wyjeżdżasz z tekstem o spadkach, o których w
Ja tak samo mogę powiedzieć - czemu mam płacić vat za żywność, skoro moje zarobione pieniądze już zostały opodatkowane przy wypłacie.


@analboss: bardzo dobre pytanie, może nie powinno być jednego z tych dwóch podatków?

Ale ja nie opodatkowuje tamtej pracy i twoich spadkodawców,

ja opodatkowuje ciebie, który otrzymujesz spadek nie ponosząc żadnego wysiłku.

Nie, opodatkowujesz ten sam dochód dwukrotnie. Równie dobrze możesz opodatkować oszczędności polaków na 5% rocznie. Każdy kto ma
ja chce zeby z moich podatkow placic za ludzi ktorym w zyciu nie wyszlo. dzieki temu nie musze mieszkac otoczony drutem kolczastym pod napieciem i nie musze placic za prywatna ochrone jak w jakims RPA. nie rozumiesz tego no to nie umiesz zyc w spoleczenstwie, wyprowadz sie do jakiejs dzungli czy innej rosji czy rpa


@SmugglerFan:

ja chce zeby z moich podatkow placic za ludzi ktorym w zyciu nie wyszlo

Świetnie,
@TurnerTheBurner: @Yuri_Yslin

Nie, opodatkowujesz ten sam dochód dwukrotnie.

Wielokrotne opodatkowanie jest w gospodarce dość powszechne, to wspomniany vat, akcyzy, czy tam nawet spółki z o o gdzie masz opodatkowanie dochodu a później dywidendy.

A tak jak wspomniałem, opodatkowanie nie dotyka tego, kto jest spadkodawcą,
on dotyka tego, kto ten spadek przyjmuje, może przecież go nie przyjąć i żyć jak jego mniej zamożni rówieśnicy.
Zresztą taki podatek istnieje w wielu państwach, w
Wielokrotne opodatkowanie jest w gospodarce dość powszechne, to wspomniany vat, akcyzy, czy tam nawet spółki z o o gdzie masz opodatkowanie dochodu a później dywidendy.


@analboss: VAT czy akcyza faktycznie obciążają kupującego ale formalnie podatek jest płacony przez sprzedawcę a akcyza przez producenta, którzy - gdyby chcieli - mogliby wziąć koszt podatku na siebie. Zaś podwójne opodatkowanie spółek jest po to, aby tego podatku zapłacić mniej jeżeli będzie on przeznaczony na