Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć, zaczynam #overemployment i na początku chcę rzucić L4 w jednej pracy, żeby skupić się na drugiej.

W obu pracach jestem na Umowa Zlecenie. Czy jeśli zgłoszę L4 w jednej pracy, na jakieś 1 - 3 tygodnie, to czy może być jakiś przypał, że robię to tylko w jednej robocie? Czy jeden pracodawca, może w jakiś sposób dowiedzieć się o drugim? #pytanie #prawo #overemployed



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Na Umowie Zleceniu nie masz czegoś takiego jak L4 w ogóle. Nikogo nie musisz o niczym informować bo nie masz żadnego pracodawcy, jesteś podwykonawcą, liczy się tylko, żebyś oddał na czas to do czego wykonania zobowiązałeś się w umowie zleceniu.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Czyli nie będzie problemu, zrobić tak żeby pójść do lekarza i wziąć takie L4, uwzględniając tylko jednego pracodawce - tego którego NIP podam?

Ja brałem parę razy "L4" na kilka dni na tym UZ (za nie nie otrzymywałem chyba pieniędzy) - więc to co lekarz wysyłał (pytając się o NIP) mojej firmy, było takim L4 - "Powiadomieniem", bez powiadamiania ZUSu? Czy jak to wygląda formalnie?


  • Odpowiedz