Wpis z mikrobloga

Kupiłem mieszkanie we #wroclaw, nie odebrałem jeszcze mieszkania, byłem w środku jedynie podczas zorganizowanych przez dewelopera "dni otwartych".

W oczy rzucił mi się stan deweloperski łazienki, zdjęcie załączone. Co do rur po prowadzonych natynkowo, to się spodziewałem, ale jest tutaj też trochę nie schowanych kabli i przewodów.

Zapytałem o to dewa, stwierdzili, że tak już będzie do odbioru (dojdzie tylko grzejnik, gniazdka i włączniki), ponieważ wg prospektu wykończenie łazienki:
"Ściany bez tynkowania i malowania, przygotowane pod indywidualny montaż płytek przez klienta"

Architekt wnętrz był nieco zdziwiony taką łazienką.

Tak więc moje pytanie, czy faktycznie tak może być i nic nie stoi na przeszkodzie oddania takiej łazienki z kablami na wierzchu?
Jeśli tak może być, to jak najlepiej podejść do wykończenia tego w małej łazience?

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #patodeweloperka #remontujzwykopem #wykonczenia
innovi - Kupiłem mieszkanie we #wroclaw, nie odebrałem jeszcze mieszkania, byłem w śr...

źródło: temp_file922973055746900117

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@sEB-q Niby tak, ale w prospekcie budowlanym jest jak we wrzuconym przeze mnie cytacie "Ściany[w łazience] bez tynkowania i malowania, przygotowane pod indywidualny montaż płytek przez klienta"

Więc czy to w ogóle legalne/dozwolone?
  • Odpowiedz
@innovi: na przeszkodzie nie stoi oddanie w takim stanie jak się podpisywało umowę to wówczas trzeba było zwrócić uwagę na taki fakt. Nie jest to oczywiście zgodnie ze sztuką czy powiedzmy z tym co oferuje rynek, niemniej jak się podpisało, to teraz może być za późno cokolwiek ugrać
  • Odpowiedz
@innovi: ta ściana jest pewnie z żelbetu, tak wygląda. Po lewej multigips. Mi by to osobiście nie przeszkadzało jeżeli tak jest tylko w łazience, wykończeniowcy ogarną. I tak wypada tam płytę wkleić i schować rury przy okazji.
  • Odpowiedz
pewnie i tak bedziesz przerabial to te przewody po scianie to pikus, rury wodne powinny byc w scianie imho - jak ci miejsce ich pasuje, bo ciezko to latwo poprawic teraz, da sie oczywiscie. Olej temat, lepiej posprawdzaj inne rzeczy jak plaszczyzny podlogi, scian, katy itd.
  • Odpowiedz
@innovi: zwykle w łazience dajesz płytki, dlatego w takich pomieszczeniach (np. też druga łazienka, toaleta) deweloper nie kładzie tynków. Na rękę jemu bo mniej roboty i tobie to możesz przerobić i od razu masz podłoże pod płytki
  • Odpowiedz
@innovi: Zostawianie przewodów i rur na wierzchu to jest coraz częściej spotykany standard w łazienkach deweloperskich. Zastanów się czy będziesz przerabiał elektrykę - zmieniał położenie gniazd oświetlenia itp. Jeśli tak to nawet lepiej, że przewody są na wierzchu. Najlepiej docelowo wkuć przewody i rury w ścianę, samą płytką trudno przykryć przewód 3x2,5, większa ilość kleju itd. Sufi możliwe że będziesz robił podwieszany więc tu już w ogóle bez znaczenia.
Co
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Smarek37 tak, w ten sposób zrobione jest tak tylko w łazience.
Co prawda jest to ściana nośna, ale nie jest międzylokalowa, więc architekt wnętrz też zastanawiał się nad wkuciem tych rur.

Co ciekawe, w mieszkaniu mam ogólnie dwie łazienki, w tej drugiej wygląda to nieco inaczej, tutaj kabli na wierzchu nie ma (aczkolwiek tutaj już ściana działowa, nie nośna)
innovi - @Smarek37 tak, w ten sposób zrobione jest tak tylko w łazience. 
Co prawda j...

źródło: temp_file3543963402245378261

Pobierz
  • Odpowiedz
Architekt wnętrz był nieco zdziwiony taką łazienką.


@innovi: normalna łazienka od dewelopera, jestem zdziwiony że architekt widzi taka pierwszy raz. nie swiadczy to dobrze o jego doswiadczeniu
  • Odpowiedz
  • 3
@marsjanin2012 Wkuwanie rur, które w całym budynku są zamonotwane natynkowo kończy się czesto tym, że robi się głośniej - slychać każde spuszczanie wody w instalacji, albo jak sasiad gada. Jak w projekcie jest natynkowo, to użytkować się powinno natynkowo. Oczywiście 90% wkuwa a potem jest "olaboga, jakie głośne mieszkanie, słychać jak sąsiadka baki na kiblu puszcza".
  • Odpowiedz
@Iudex: gdzie widzisz rure 110 od kibla do wkucia? Szumia rury gdzie jest cisnienie i duzy przeplyw czyli wodne, zle zrobione i niesie sie po calym bloku... ja tam wole miec szafke wiszaca i na dole zadnych uskokow by obudowac rury :)
Do kibla proponuje odsysanie smrodu jak BioVent sprzedaje i pokazuje na stronie (mozna to za polowe ceny to samemu zrobic).
  • Odpowiedz
@innovi: tak, ludzie odbieraja takie lazienki ze wszystkim na wierzchu. Potem po bozemu trzeba to samemu zabudowac nida ale popularna jest tez partyzancka metoda wkuwania sie w sciane, zeby somsiad slyszal kazde pierdniecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@sokool Bouguyes Immobilier, nie mają dużo inwestycji we Wrocławiu. Ja kupiłem w Sienkiewicza 32, a ich bardziej znana we Wro to Centreville na Drobnera.
  • Odpowiedz
Pieknie, wkucie w rur sciane - na ch.j dbac o akustyke. W skandynawii normalne jest ze buduje sie szkielet i przykrywa. Nie ma kucia scian - bo sasiednie mieszkanie w gratisie dostaje szum rur.
  • Odpowiedz