Wpis z mikrobloga

Nigdy nie sądziłem, że moim ulubionym kanałem popularno-naukowym będzię kanał jakiegoś Igora z Ukrainy mówiącego kaleczonym polskim xD

Moim zdaniem jutuberzy za mocno spuszczają się nad montażem i zaczynają lecieć w masowy odbiór przez co 90% to ciągle te same podstawy. Mało jest kanałów które wypuszczają takie kolumbryny z założeniem, że widz już ma jakąś wiedzę i faktycznie można dowiedzieć się czegoś nowego.

Ehh żeby tak jeszcze @gupianauka9906 wrócił do nadawania

#youtube #nauka #ukraina #fizyka #ciekawostki #polskiyoutube
kobiaszu - Nigdy nie sądziłem, że moim ulubionym kanałem popularno-naukowym będzię ka...
  • 65
  • Odpowiedz
@kobiaszu warto oglądać różnego rodzaju wykłady dostępne na YT. Minimum godzina i odsiewać różnego rodzaju TEDy itp. , dobrze jeśli wykład z uczelni. Jest tego trochę na YT i to po polsku.
Wtedy zazwyczaj porusza się meritum i olewa montaże i tanie pokazówki.
  • Odpowiedz
@kobiaszu: Obejrzałem ten filmik i poza bardzo długim wstępem jak działają klasyczne reaktory atomowe oraz podsumowaniem gdzie m.in. dowiedziałem się dlaczego reaktory na tor nie są popularne (o dziwo nie tak łatwo znaleźć taką analizę) to niestety nie dowiedziałem się ani słowa, jak ten reaktor postępującej fali miałby działać. Zwłaszcza ten bez wyjmowanych/przesuwanych wkładów paliwowych.
  • Odpowiedz
@zielonkanawieki: on w jednym z odcinków szukał zawzięcie pewnej gazety która była wydana bodajże 100 lat temu ponieważ były poszlaki ze są w niej ważne informacje i znalazł , ogólnie weryfikuje swoje informacje, i ja mu wierze ;)( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Może mi ktoś powiedzieć gdzie autor filmu klacze język? Jeśli on klaczy język polski to 99,99% polaczków duka w języku angielskim.
  • Odpowiedz
@kobiaszu: Nie znam innego polskojęzycznego kanału z tak treściwymi materiałami. Genialne źródło wiedzy a to, że Ukrainiec to pokazuje jedynie jakie korzyści potrafią przynieść Ukraińcy dla naszego społeczeństwa.
  • Odpowiedz
@kobiaszu on mówi bardzo dobrze po polsku, na kilka godzin materiału zdarzy mu się czasem błąd gramatyczny, ale to zdarza się i polskim twórcom. Nie do uniknięcia po prostu, nagraj siebie jak mowisz 1.5h ciagiem to sam wychwycisz ze robisz błędy wcale nie wynikajace z braku wiedzt. Do akcentu idzie się z kolei przyzwyczaić, w moim przypadku na tyle, że jak się zasiedze z tym kanałem to potem sam zaciągam xD
  • Odpowiedz
@kobiaszu: na polskim YouTube 0,5% treści nie jest nakręcona dla debili. Weszłam sobie ostatnio na jakiś hashtag trending w j. polskim i choć miałam złe zdanie o ludziach, to nie spodziewałam się, że niemal 100% trendujących treści będzie tak głupia, że normalny człowiek musiałby się chyba naćpać grzybami i poprawić wódą, żeby mu sprawiło przyjemność oglądanie takiego gonwa.
  • Odpowiedz
No jak dla mnie kanał zajebisty trafiłem jakoś rok temu chyba i jestem pod wrażeniem naprawdę typ rzeczowo podchodzi do przygotowywanych materiałów
  • Odpowiedz
Reaktor teoretycznie może działać samowystarczalnie przez dziesięciolecia, bez dostarczania paliwa ani usuwania zużytego paliwa z reaktora.


Źródło: Wikipedia

@kobiaszu: Największym problemem jest tu chyba korozja, która niszczy reaktor. Materia zbudowana jest z atomów powstających w procesie nukleosyntezy, bombardowanie cząstkami atomów metali prowadzi do zniszczenia fizycznej struktury metalowych elementów reaktora. Nie wiem czy korozja dotyczy też innych materiałów, bo aż tak nie zagłębiałem się w temat, ale to chyba dość poważny problem
  • Odpowiedz
  • 13
@kobiaszu kiedyś szukałem na mirko wątków z polecajkami naukowych wartościowych kanałów i od tamtej pory Smartgsm jest moim top 1, jak widzę nowy odcinek to się cieszę jak dziecko wiedząc, że w wolnej chwili obejrzę coś ciekawego
  • Odpowiedz