Wpis z mikrobloga

Nigdy nie sądziłem, że moim ulubionym kanałem popularno-naukowym będzię kanał jakiegoś Igora z Ukrainy mówiącego kaleczonym polskim xD

Moim zdaniem jutuberzy za mocno spuszczają się nad montażem i zaczynają lecieć w masowy odbiór przez co 90% to ciągle te same podstawy. Mało jest kanałów które wypuszczają takie kolumbryny z założeniem, że widz już ma jakąś wiedzę i faktycznie można dowiedzieć się czegoś nowego.

Ehh żeby tak jeszcze @gupianauka9906 wrócił do nadawania

#youtube #nauka #ukraina #fizyka #ciekawostki #polskiyoutube
kobiaszu - Nigdy nie sądziłem, że moim ulubionym kanałem popularno-naukowym będzię ka...
  • 65
  • Odpowiedz
@NiebieskiOpek: ogólnie nie mam zastrzeżeń, do tego co mowi. Chodzi mi tylko o to, że znam się na tym zazwyczaj ledwo co i nie jestem w stanie powiedzieć, że to na pewno prawda objawiona, ale tak czuję, że uczciwie chce przedstawić aktualny stan wiedzy.
Tak czy tak, przyjemnie się go słucha.
  • Odpowiedz
Jak dla mnie "niedoskonałości" języka polskiego u prowadzącego dodają tylko uroku. Przecież sam otwarcie mówi o tym, że nie mówi perfekcyjnie. A w zasadzie jak na obcokrajowca mówi idealnie. Spoko gość.
  • Odpowiedz
@kobiaszu: SMARTGASM top 1 jeśli chodzi o fizykę na YT.
Tylko słabo mi się ogląda jak materiał nie jest podzielony na kilka odcinków i trwa ponad godzinę. Ale i tak Igor robi dobrą robotę, czasami sobie odpalę ponownie jakąś teorię o planetach, bardzo fajnie się jego materiały ogląda jak trwają 10-20min
  • Odpowiedz
@kobiaszu kaleczonym? On serio lepiej mówi od większości Polaków xD oglądam go od paru lat i jaki Chłop zrobił progress to głowa mała. Najlepsze jest to że on nawet nie mieszka w Polsce xD
  • Odpowiedz
@kobiaszu: "kaleczony polski"? Smartgasm mówi lepiej po polsku niż większość wykopków - takie przynajmniej można odnieść wrażenie po komentarzach
  • Odpowiedz
Ocknąłeś się ze śpiączki? Gość nadaje od dawna. Po polsku, pomijając akcent, mówi lepiej niż nasza większość ;)
Oglądam jego mat. od początku i muszę przyznać, że jego obiektywne przygotowanie do każdego to majstersztyk.

Masz wykopa ale wiesz, że on nie dla ciebie, tylko dla Igora. ;)
  • Odpowiedz
@kobiaszu: Dokładnie Rożek czy Myśliwiec( tego bardzo szanuje) robią filmy z naciskiem na wyświetlenia. Astrofaza to już chyba robiła setny odcinek o czarnych dziurach że powtarzanie tego samego zniechęciło mnie do dalszego oglądania. Igor jak zrobi materiał to zawsze jest to dla mnie nowość, a mimo że to bardzo skomplikowane rzeczy potrafi je wytłumaczyć, a jak już ktoś wie o co chodzi to może przewinąć do konkretu z pominięciem teorii. Jak
  • Odpowiedz
  • 0
@kobiaszu świetnie się go słucha, jak audiobooka. Nie wyłączam się po 5 minutach. Może to przez to, że wie o czym mówi a nie czyta bezmyślnie z kartki. Smaczku dodaje akcent.
Nie potrafię zweryfikować merytorycznej treści, ale po wysłuchaniu mam wrażenie, że jestem o coś mądrzejszy. Super sprawa, że jeszcze komuś chce się pracować nad jakością publikacji.
  • Odpowiedz