Wpis z mikrobloga

@Wyszynkowski:
Gość ma na to szanse. Olsztyński sąd już skazywał pijanych kierowców, którzy spowodowali wypadek prowadząc w stanie nietrzeźwości za usiłowanie zabójstwa. Chyba najbardziej znanym przypadkiem był gość co dostał 15 lat za potrącenie nastolatki prowadzącej rower poboczem drogi wraz z koleżanką. Najebus wziął ją na maskę, przewiózł, po czy zrzucił do rowu.
+

@szasznik Zajebisty pomysł. I gdzie byś ich wszystkich trzymał? Chyba u siebie w salonie.


@wezsepigulke: no alternatywnie można by takim #!$%@?ć ręce, żeby nie wsiedli więcej za kierownicę. Jeśli ktoś z zakazem jazdy po pijaku nadal wsiada za kierownicę, to niech gnije w więzieniu - jego przydatność dla społeczeństwa jest zerowa.
@reddin: nie wiem czy na miejscu ojca byłbym w stanie się powstrzymać przed zatłuczeniem takiego ludzkiego gówna przed przyjazdem policji. Oby kierowca busa zdechł jak najszybciej.
@wesolymaruda: Ty tak na serio? Rozumiem, że jak jedziesz drogą z pierwszeństwem i wyjedzie Ci ktoś z podporządkowanej i dojdzie do kolizji to będzie miał rację ten z podporządkowanej bo: „dzień w dzień ci na drodze z pierwszeństwem ładują się pod samochody z drogi podporządkowanej z własnej woli”? Ty na serio uważasz, że ten kto ma pierwszeństwo powinien je oddawać temu kto go nie ma bo inaczej to sam jest sobie
Z doświadczenia (jako pieszy) mogę powiedzieć że ten typ samochodów jeździ najbardziej niebezpiecznie, podwójnie jeśli to kurier albo jakaś firma typu Janusz-bud.
wytłumaczcie mi proszę dlaczego nie da się w przepisach zrobić zapisu że pijani kierowcy są sądzeni z paragrafu usiłowanie zabójstwa lub zabójstwo umyślne?!


@tussipect: pewnie dlatego, że 90% wypadków powodują trzeźwi, co jeżdżą szybko ale bezpiecznie. Wszyscy poganiacze na autostradach, #!$%@?ący przez miasta i wsie stówką czy debile co mają zawsze pierwszeństwo. Problemem jest przyzwolenie społeczne na taką jazdę. Spróbuj jechać przepisowo, zobacz jaki korek sie za tobą utworzy.
@tussipect: pewnie dlatego, że 90% wypadków powodują trzeźwi, co jeżdżą szybko ale bezpiecznie. Wszyscy poganiacze na autostradach, #!$%@?ący przez miasta i wsie stówką czy debile co mają zawsze pierwszeństwo. Problemem jest przyzwolenie społeczne na taką jazdę. Spróbuj jechać przepisowo, zobacz jaki korek sie za tobą utworzy.


@_komentator_: problem do rozwiązania w 5min, wprowadzamy partnerstwo publiczno-prywatne, 50% ze ściągniętych mandatów wędruje do podpiedralaczy, po tygodniu 1/4 kierowców niema prawa jazdy, a
Chłop z busa niewinny zawodowy kierowca


@murdoc: najgorsze jest to, że w tym kraju jest sporo niewykrytych takich kierowców, i nie muszą oni koniecznie ani jeździć busem ani nawet być napruci. Ilu na autostradzie już mijało mnie "zaradnych" cwaniaczków w samochodach leasingowanych "na firmę" (żadnego kodu PKD związanego z transportem i przewozem osób), którzy ledwo potrafią kontrolować to swoje "firmowe auto" ale muszą jechać te dwieście slalomem pomiędzy autami -.-