Wpis z mikrobloga

@pyroxar moje dane są z instytutu danych z dupy, nie ukrywam. Ale jeżeli chodzi o Azję to mieszka tam w opór ludzi, a wydaje mi się że tylko niewielu z nich się żyje lepiej
A ja nie lubie takiego #!$%@? i usprawiedliwiania tego że jest #!$%@? tylko dlatego że kiedyś było gorzej albo gdzieś indziej na świecie jest źle. Dlaczego mam się porównywać do najgorszych skoro mogę do najlepszych? średnio 4x niższe zarobki niż np. w USA to nie jest powód do zadowolenia. W ten sam sposób mogą mysleć ludzie w europie wschodniej, kiedyś miesiecznie zarabiali w przeliczeniu 200zł a teraz to jest 500zł, wow ale
@JaNieGejJaPapiesz przeczytaj książkę Factfulness i uświadomisz sobie, że nie jest tak źle. Ja jak rozmawiam z moją mamą rocznik 56', to słyszę wprost, że nigdy w Polsce nie było tak dobrze. Jak ona była młoda, to w domu nie było prądu (na wsi). Prąd założyli, jak była nastolatką, ale całe wioski zamierzały na paru hektarach i trzeba było dorabiać u bogatszych, przy konopiach, z których robiono materiał. Nigdy nie będzie idealnie, ale
@iTuTego zgodzę się co do tego, że klasę polityczną mamy #!$%@?ą, ale i na tym polu nie odstajemy jakoś bardzo od bogatszych krajów. Nawet w takiej rozwiniętej Japonii dochodzi do tego, że się #!$%@?ą w parlamencie, i to dosłownie. A w USA polaryzacja społeczeństwa sięga poziomu krytycznego.

Jak widzę, że ktoś pisze o Polsce, że to kraj obsrany gównem to wiem, że mam do czynienia albo z bardzo niedojrzałym człowiekiem, albo po
@niko444 Co za z dupy porównanie. Nie da się tam urodzić bo nie ma tam ludzi. Ale można się odnieść do losu realnych ludzi co ma miejsce przy porównywaniu się do innych.
@szzzzzz: Nah, oskarki powiedzą Ci, że żyjesz w zacofanym kraju trzeciego świata a ogólnie to cyd że żyjesz bo tu średnia długości życia jest do ustawienia na tajmerze mikrofalówki