Wpis z mikrobloga

Za każdym razem jak pomyśle jak polska jest #!$%@? po chwili navhodzi mnie refleksja że moglo być gorzej. Mógł byc jakis batustan w afyce albo jakieś gówno w azji typu chiny lub jakieś slumsy w ameryce południowej. Nie jest może suuper ale moze być

#gownowpis
  • 77
  • Odpowiedz
A ja nie lubie takiego #!$%@? i usprawiedliwiania tego że jest #!$%@? tylko dlatego że kiedyś było gorzej albo gdzieś indziej na świecie jest źle. Dlaczego mam się porównywać do najgorszych skoro mogę do najlepszych? średnio 4x niższe zarobki niż np. w USA to nie jest powód do zadowolenia. W ten sam sposób mogą mysleć ludzie w europie wschodniej, kiedyś miesiecznie zarabiali w przeliczeniu 200zł a teraz to jest 500zł, wow ale
  • Odpowiedz
@JaNieGejJaPapiesz: ja czasem jednak mam taką myśl, że gdybym się urodził w jakimś Malawi czy w amazońskiej dżungli to bym żył ubogo, ale za to bardzo prosto. I to mnie jara. Całe życie pływałbym łódką po rzece, łowił ryby ze starym i trzema braćmi, i umarłbym mając ledwo 30 lat z powodu jakiejś losowej nieuleczalnej tropikalnej choroby. I w trakcie tego życia marzyłbym tylko o takiej Polsce, w której nie ma
  • Odpowiedz
@JaNieGejJaPapiesz niby jak?

Składasz się z 50% genów ojca i drugich 50% matki.
Żebyś się urodził w batustanie, to twoi rodzice by musieli tam mieszkać i być zrobiony z dokładnie takiej samej komórki jajowej i plemnika co aktualnie, co jest wręcz niemożliwe.
Wątpię też, że rodzice by dali sobie radę w takim batustanie.

Także, nie nie mogłeś się urodzić w batustanie, Anie nigdzie indziej niż w Polsce ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@szzzzzz i dlatego od ponad 30 lat Polacy emigruja.

Tak z ciekawosci, gdzie teraz zyjesz / mieszkasz jesli moge wiedziec?

Jasne, jak porownasz Polske do slumsow Brazylii, bandyckiej rosji (celowo od malej), o afryce czy azji w wydaniu Indyjskim juz nie wspomne. To jest super.
Wszyscy (no prawie) maja czysta wode w kranie, w nocy spia spokojnie, w kazdym kiosku mozna kupic aspiryne za grosze (sa kraje, gdzie kosztuje fortune. Na przyklad
  • Odpowiedz
@JaNieGejJaPapiesz: Też o tym często myślę. W rankingu HDI jesteśmy krajem wysoko rozwiniętym, jesteśmy na 34 miejscu na 191 państw, czyli gorzej niż u nas żyje się w prawie 160 krajach. Jak komuś nie pasuje Polska to polecam wyprowadzkę do Ugandy, Afganistanu, Korei Północnej albo chociażby paręset km na wschód.
  • Odpowiedz
@JaNieGejJaPapiesz: Mnie zawsze wkurza porównywanie się do Niemiec i brandzlowanie się do nich.
#!$%@?, że jeden z najbogatszych krajów świata, mający 2x więcej ludności, bez ruskiej zarazy trawiącej kraj przez pół wieku (no, w 2/3 części xd), będziemy się porównywać bo to s ą s i a d i ma lepiej.
  • Odpowiedz
@szzzzzz: @Lardor @JaNieGejJaPapiesz Polska w sumie jest git, bo mamy pustynie, morze i góry, a tak poza tym w Europie jesteśmy chyba jedynym państwem, które nie miało zamachów terrorystycznych xdd i ogolnie jest bezpieczne na tyle, ze nie trzeba sie bac wychodząc w nocy do sklepu

To naprawdę mogłoby by być silne państwo gdyby nie np. pis itp.
Jakby tak zbudować elektrownie i takie tam
f.....a - @szzzzzz: @Lardor @JaNieGejJaPapiesz Polska w sumie jest git, bo mamy pusty...

źródło: 249843_3188455433119088434

Pobierz
  • Odpowiedz