Wpis z mikrobloga

bardziej 15k jak wpadają freelancerskie zlecenia to 20-25


@Dzonsin: No i to jest prawdziwy dramat, że zarabiając 3-6 średnich krajowych chłop musi przez 6 lat żyć jak pies żeby kupić mieszkanie. To jest 18-36 średnich krajowych, czyli całe życie chłopa który przyjdzie ze spółdzielni żeby ci odetkać kanalizację albo zrobić przegląd kominiarski.
  • Odpowiedz
W dodatku 2 pokoje. Nieźle w tej Warszawie. Nic tylko zakładać rodziny...


@testynaprodukcji: No to akurat absurdalny rozkład, bo powierzchnia jest wystarczająca. Ja miałem w wielkiej płycie 53 m^2 i 3 pokoje z oddzielną kuchnią - dla mnie to był świetny kompromis dla rodziny. No ale dzisiaj wszędzie wtykane są duże salony z aneksami i przestronne pokoje.
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: W wielkiej płycie około 60m to faktycznie tak to wyglądało: 3 pokoje, oddzielna kuchnia. Jeżeli chodzi o duże salony to się nie zgodzę, bo osobiście szukając takiego mieszkania, chciałem coś około 25m2+ (4 pokoje mieszkanie). Znaleźć takie lokum graniczy z cudem, o ile nie pakujemy się w jakiś penthouse. Jednocześnie wracając do wielkiej płyty kwadratowe, ustawne salony 20m2 były normą. Teraz przeprowadzasz się do deweloperskiego 60m2, a tam salon z
  • Odpowiedz
W końcu w środę kupujemy mieszkanie na własność bez kredytu. Zawrotne 55m2 - 2 pokoje


@Dzonsin: a dlaczego nie kredyt na np. trochę większe? Albo 3 lata temu?
Nie mówię o kredycie pod korek, tylko takim rozsądnym, żeby łatwo było go nadpłacać.
  • Odpowiedz
No i to jest prawdziwy dramat, że zarabiając 3-6 średnich krajowych chłop musi przez 6 lat żyć jak pies żeby kupić mieszkanie


@PfefferWerfer: w stolicy w dobrej dzielnicy.

Za taką kasę to można kupić sobie apartament w mniejszym mieście (wojewódzkim, tylko nie wachrszafffka) który będzie kilka poziomów ponad to mieszkanie 55 metrów.
A pracować można zdalnie, szczególnie jak programista.
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: oj jest sporo zawodów. U mojej dziewczyny w firmie gdzie szeroko mówiąc pracują nad tekstami zdalnie pracuje dział redakcji, korekty, teamleaderowie i kierownicy. Kasa oczywiście mniejsza niż u programistów ale podaję jako przykład że można.
  • Odpowiedz
@Dzonsin: teraz zrob symulacje w excelu co by bylo gdybys kupil to mieszkanie w kredycie 6 lat temu po owczesnej cenie i przez ten czas naplacal raty kredytu do wysokosci tego co teraz uzbieraliscie

nie znsm wyniku ale strzelam, ze czekanie z gotowka do roku 2024 wychodzi drozej
  • Odpowiedz