Wpis z mikrobloga

Wczoraj też rząd ogłosił, że od 1 lipca koniec ze zwrotami za kwaterowanie Ukraińców. Na głowę to było 2400. Niby tylko przez 60 dni, ale ponoć ludzie rotowali, nie wiem XD Nie mogę się dokopać ile to w sumie lokali, ale po innych danych można wnioskować że ze 150 tys.

Koniec sezonu to będzie prawdziwa kumulacja: przetasowanie studentów plus zwolnienie dziesiątek tysięcy lokali przez Ukraińców, bo nima dopłat.

#nieruchomosci #wynajem
 • 18
 • Odpowiedz
 • 36
@Linijkarz_z_Lotusa: Hetman w styczniu zapowiadał, że nowa beka już na finiszu, już ostatnie szlify, do końca pierwszego kwartału będzie - więc pewnie jutro ogłoszą szczegóły ( ͡° ͜ʖ ͡°)
 • Odpowiedz
@mickpl Zakładam, że w tym roku mało który najemca przedłuży umowę terminową na kolejny rok po starej stawce.
Co więcej ci co będą proponować takie umowy w czasach spadków cen najmu to zwyczajnie będą mniej konkurencyjni.
Podsumowując. Do września na rynku mamy:
- sporo kwadratów zwolnionych dzięki bk2
- przetasowanie na rynku w wyniku kończących się umów terminowych
- do września dodatkowe prawie 100k nowych wykończonych unitów na rynku
- i ucieczkę
 • Odpowiedz
 • 5
@pastibox: Już jest luźno jak w starych gaciach. W Warszawie tylko na olx jest kilkaset lokali poniżej 2k. Rok temu nie było żadnego XD Nie pamiętam kiedy ostatni raz można było luzem wynająć na jakiejś Woli 35 metrów za 1800 PLN już z czynszem. Jak na 10 ofert jest 1 chętny to grawitacja ciągnie ceny cały czas w dół.
 • Odpowiedz
@mickpl najlepsze jest, to, że ci co kupili wiele lat temu mogą sobie spokojnie zaniżać te stawki byle nie stało puste, bo i tak są zarobieni, gorzej z tymi co wchodzili ostatnio. Na wynajem zawsze znajdzie się chętny, jednak nie wszyscy wytrzymają aż takie spuszczenie ciśnienia.
Dodatkowo wielu jeszcze myśl, że uda im się wyjść w razie czego po aktualnych cenach ofertowych XD, ale jak nie będzie bk0 to machajacy_papież
 • Odpowiedz
 • 3
@pastibox: Najwięcej zrobił 2022. 70% zakupów inwestycyjnie, bo inflacja. Jednocześnie zjechali Ukraińcy i na najmie nagłe eldorado. Teraz starzy uchodźcy się ogarnęli i wyjechali do Niemiec, nowi nie napływają, a na parkiecie zostały mariusze z ich pustymi kurnikami XD Ciekawe czy dobijemy w stolicy z ofertami najmu do jakichś śmiesznych poziomów, np. 1k za mieszkanie blisko centrum.
 • Odpowiedz
 • 4
w tym roku czeka nas scenariusz łódzki - przepakowanie ofert wynajmu na sprzedaż


@BurzaGrzybStrusJaja: No tylko kto kupi przeparkowane oferty z najmu na sprzedaż jak 70% kurników kupowane było pod najem. Funkcja się zapętliła XD Już jest masa ofert sprzedaży Doskonałej Lokaty Kapitału® z najemcami, bo gość wie jak ciężko może być o kolejnych. Każdy mariusz chce być sprytniejszy od innego mariusza, a statek tonie.
 • Odpowiedz
@mickpl w miasteczku moich rodziców gość taki hajs na tym trzepał że głowa mała, miał taki stary jakby motel, gdzie może raz w miesiącu ktoś brał pokój na 3 dni. Od czasów wojny cały zakwaterowany Ukrainkami i co jakiś czas nowe, a stare gdzieś wyjeżdżały. Za rękę je do gminy przyprowadzał i rejestrował. A to malusienkie miasteczko.
 • Odpowiedz
@wykopanywykopek: Mick trochę koloryzuje, ale trend spadkowy najmu jest faktem.

przykłady z mojej ośki premium w centrum poz (więc teoretycznie popyt powinien być):
- 50m2, wystawione 2 mc temu za 3500zł -> obecnie za 2800zł i wisi
- 45 m2, wystawione 1 mc temu za 3200 zł -> obecnie 2500zł i wisi
- 45 m2, wystawione 1 mc temu za 3000zł i wisi

Wszystkie te mieszkania były wystawione też w 2022
 • Odpowiedz