Wpis z mikrobloga

Mirki, zamierzam zamontować klimę w mieszkaniu 60m2, salon z wyjściem na balkon 25m2 (i tutaj ma być klima); instalator proponuje Rotenso Ukura 3,5kW. Czy to będzie dobry wybór..?
Wymagań za dużych nie mam: sprzęt ma działać cicho i chłodzić jak należy w upalne dni. Budżet (razem z montażem) 4k-6k.( ͜͡ʖ ͡€)
#klimatyzacja #remontujzwykopem
  • 15
  • Odpowiedz
@Megasuper Upał to pojęcie meteorologiczne charakteryzujące się wysokimi temperaturami. Mówimy o nim w sytuacji, gdy temperatura powietrza przy powierzchni ziemi przekracza 30 stopni Celsjusza.

Nie ma za co. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@butelkowazielen: Poczytaj sobie o tym, jak dobrać moc do powierzchni: https://www.castorama.pl/jak-dobrac-klimatyzator-do-wielkosci-pomieszczenia-ins-65479.html

I taki tip ode mnie - pomyśl, czy oprócz salonu nie potrzebujesz klimy w sypialni, bo znam przypadek, gdy znajomy w upalne dni śpi w salonie z klimą, bo w sypialni bez klimy spać się nie da. I może potrzebujesz jeszcze gdzieś, bo np. jeśli pracujesz z domu i miałabyś siedzieć w nagrzanym pomieszczeniu, to może warto założyć i tam.
  • Odpowiedz
Łatwiej zmienić mieszkanie, niż zamontować klimę? Fuck logic. :D


@butelkowazielen: gdyby to było trywialne to bym tego nie pisal i faktycznie gwalci to konwencjonalna logikę. Kiedyś zrozumiesz, że nie ma sensu się meczyc w przegrzanym mieszkaniu, bo klima leczy objaw a nie przyczynę
  • Odpowiedz
@programista15cm masz jakąś traumę związaną ze źle zamontowaną klimatyzacją?
@butelkowazielen Rotenso to spoko opcja budżetowa, produkt Midei z polską naklejką. Zaletą jest na pewno to, że to typowo “polska” marka - ma wsparcie, monterzy ją znają.
Co do mocy to powinno być ok (wręcz z naddatkiem), ale rozważ split i jednostkę w salonie oraz drugą w sypialni. Klima realnie chłodzi jedno pomieszczenie - nawet jak dasz super mocną, to w efekcie będziesz
  • Odpowiedz