Wpis z mikrobloga

Cześć
Dziś znowu o Meksyku, który jest na tyle dużym, różnorodnym miastem, że warto go poznać z kimś kto tu mieszka i zna go dobrze. Dlatego na jeden dzień w Meksyku umówiliśmy się na spacer z Agnieszką Kimlą, Pojeździliśmy metrem, cablebusem, który jest najdłuższą na świecie koleją gondolową (budowali oczywiście Włosi , spróbowaliśmy pulque ( niedobre ) i nie tylko oraz wpadliśmy na ulicę z najlepszymi tacosami, która grała w Kronikach Tacos na Netflix. Wszystko w nowym odcinku na kanale.

Zapraszamy do tego znaleziska i jego wykopek

A także polecam obserwację hasztagu #szalonewalizki jeśli chcecie być na bieżąco z naszymi znaleziskami.

#podroze #podrozujzwykopem #meksyk #mexicocity #turystyka
SzaloneWalizki - Cześć 
Dziś znowu o Meksyku, który jest na tyle dużym, różnorodnym m...

źródło: DSC02070

Pobierz
 • 30
 • Odpowiedz
@SzaloneWalizki: Naoglądałem się wyżynania meksykańskich gangów między sobą i uważam ten kraj za wyjątkowo dziki. Nawet polski MSZ odradza podróże do Meksyku. Jest tyle pięknych i bezpiecznych krajów do odwiedzenia...
 • Odpowiedz
@SzaloneWalizki: oczywiście źe nie na żywo, tylko na jakimś sadisticu, czy coś podobnego. Nie wątpię w piękno natury w tych krajach, chodzi mi bardziej o bezpieczeństwo, chyba że turyści mają taryfę ulgową.
 • Odpowiedz
@Scybulko: pamiętaj, że prawda internetu często niewiele ma wspólnego z tym co na miejscu, my byliśmy czwarty raz w Meksyku i ani jednego przypadku groźnego, a podróżujemy sami lokalnie po różnych stanach. W każdym kraju na świecie można trafić w miejsce, gdzie oberwie się w łeb i zdrowy rozsądek mówi nam, żeby takie miejsca omijać, w Meksyku, Brazylii, Panamie i wielu miejscach Azji lokalsi też ostrzegają jak dzieje się coś złego.
 • Odpowiedz
@Scybulko No właśnie za dużo naoglądałeś się tych seriali. Byłem w Meksyku wiele razy statkiem w zapyziałych mieścinach przechadzając się z kumplem wieczorem wśród lokalsow jak i jako turysta w bardziej znanych kurortach. Owszem, kartele stanowią tam cały czas duży problem, ale jako bialas turysta jesteś no dla nich potencjalnym klientem który będzie chciał kupić dragi więc nie jest im na rękę mordowanie turystów bo i po co. Kartele tłuką się mieszy
 • Odpowiedz
@gorilla tag certainly not in real life, but in a satanic performance or something comparable. Unless there is a discounted ticket for tourists, my main concern is the safety of these countries, not the beauty of their nature.
 • Odpowiedz
@SzaloneWalizki

@Scybulko: a gdzie się naoglądałeś wyrzynania gangów? Bo na żywo nie sądzę? A filmy fabularne i seriale to jednak fikcja literacka.


Jest coś takiego jak statystyka.
Są sytuacje gdzie masz zdecydowanie większą szansę na śmierć niż gdzie indziej. Meksyk i Wietnam. Brazylia i Portugalia. Wybierasz ty.
Statystycznie warto się rozglądać przed przejściem przez ruchliwa drogę, moj pies mowil że to tylko fikcja literacka i przechodził na rympal. Przez 11 lat.
 • Odpowiedz
@SzaloneWalizki @Tryggvason
Ale chyba ze statystyką kłócić się nie zamierzacie,co? 35 tysięcy ludzi ginie rocznie od drugiego człowieka, w Polsce 500 przy 3x mniejszej ludności. Moim zdaniem uzasadnionym jest strach w obliczu takiej statystyki
 • Odpowiedz
Ale chyba ze statystyką kłócić się nie zamierzacie,co?


@brozio991: nie zapominaj ze jestes na wykopie, nie pierwszy raz widze zaklinianie rzeczywistosci co do bezpieczenstwa w Meksyku. OP pisze "W każdym kraju na świecie można trafić w miejsce, gdzie oberwie się w łeb" wiec chyba nie byl w bezpiecznych krajach jak Japonia/Korea/Taiwan skoro nie widzi roznicy.
 • Odpowiedz
@SzaloneWalizki: ale to nie prawda internetu tylko realne zagrożenie. Nie tak dawno amerykańscy turyści zostali porwani, ta sytuacja nie skończyła się bardzo szczęśliwie. Jakiś czas temu w Meksyku też zaginął Polak, po jakimś czasie znaleziono ciało, w którym brakowało serca.

Trzeba pam8etac, że Meksyk to nie tylko kartele a również całą masą gangów mniej lub bardziej powiązanymi z kartelami. Możesz też nie być celem a dostać przypadkowa kulkę w czasie walki
 • Odpowiedz
@brozio991 Nie neguję tego. Przedstawilem swoje przemyślenia na temat tego kraju bo byłem tam wiele razy. Meksyk jest mocno turystyczny. Dominikana też jest bardzo niebezpieczna, a jednak kupę ludzi tam wali na wakacje. Jak miałbyś się bać gangsterów to byś nigdzie nie pojechał tak na dobrą sprawę.
 • Odpowiedz
@brozio991: co do porwań oczywiście, że się zdarzają, tyle, że Meksyk to wielki, kraj, Amerykanie, których wspomniałeś, jeżdżą do stanów gdzie im bliżej od granicy USA czyli tam gdzie rządzą meksykańskie kartele jak Sinaloa. A większość Europejczyków zwykle dociera najwyżej do Guadalajara. Co do statystyki - absolutnie nie zamierzam się kłócić ze statystyką, bo wiadomo przecież, że jeśli głowę włozę do lodówki a nogi do pieca, to pośrodku temperatura będzie optymalna
 • Odpowiedz
@brozio991: oj tam oj tam, op przeprowadził dowód z gatunku "4 razy byłem na Islandii i żaden wulkan nie wybuchł i mnie nie zabił, więc to nieprawda, że na Islandii wybuchają wulkany, q.e.d." ( ͡° ͜ʖ ͡°)
 • Odpowiedz
pamiętaj, że prawda internetu często niewiele ma wspólnego z tym co na miejscu


@SzaloneWalizki: jest dokładnie na odwrót, wy byliście w bezpiecznych turystycznych miejscach. meksyk jest krajem skorumpowanym i dzikim poza tym są miejsca gdzie rządzą gangi a nie państwo
@Tryggvason:

Oprócz tego cały czas widywałem patrole policji wyposażone w karabiny maszynowe, co też daje jakieś poczucie bezpieczeństwa

Wąski czy ty się sam przeczytałeś? Bezpieczeństwo kiedy patrole policji są uzbrojone
 • Odpowiedz