Wpis z mikrobloga

  • 0
@ekimek: nic dotykowego nie chcę. przełączniki mają być jak najnormalniejsze, tylko oprócz tego musi być też odpalanie przekaznikiem, czy czymś takim.

aktualnie mam w jednym pokoju najbardziej chamskie rozwiązanie, czyli przejściówka do żarówki działająca na pilota.

myslalem o czymś działającym na podobnej zasadzie ale z jakimś sensowniejszym kontrolerem
@bukszpryt: jeśli niestraszna ci odrobina zachodu z konfiguracją i tworzeniem dość w sumie prostych konfiguracji, to Home Assistant, tym systemem ogarniesz wszystko, co tylko ci do głowy przyjdzie plus jeszcze 3x tyle rzeczy, które ci do głowy nawet nie przychodzą. Tle, że wymaga to odrobiny zachodu i kogoś, kto nad tym czuwa, bo jest to system typu "open" ze wszystkimi tego zaletami oraz wadami.
A jak chcesz system włącz i zapomnij,
generalnie chcę jak najprostsze rozwiązanie, bez żadnego "smart".


@bukszpryt: to może od tego zacznijmy, jaką funkcjonalność chcesz uzyskać. Światło - ok, ale co z tym światłem? Chodzi tylko o możliwość włączania apką w telefonie, czy również o tworzenie automatyzacji typu "światło w garażu się zapali samo, jeśli ktoś do niego wejdzie, a jeśli otworzy wrota garażu i jest po zachodzie słońca, to zapali się również światło na podjeździe"?
  • 0
@Jarek_P: proste włącz/wyłącz, chociaż jak to będzie podłączone zbiorczo do jakiejś maliny czy czegoś takiego, to kwestia tego czy coś się gdzieś samo włączy powinna być w całości ustawiona na samej malinie.
to co wyjdzie ze sterownika to ma być tylko proste on/off
@bukszpryt: Jak coś prostego to zdecydowanie Tuya po zigbee i moduły dopuszkowe. Nawet jakieś proste automatyzacje można sobie w apce dodać jak dokupisz jakieś czujniki.
@bukszpryt: do puszki np. moduł i możesz sterować włącznikiem i telefonem, do tego możesz dać jakiś mostek tuya. Można trafić na promki. Łatwe w montazu i rozbudowy. Można nawet połączyć jako włacznik schodowy
  • 0
@juzf: tylko wolałbym coś bez jakiejś dedykowanej apki, coś najbardziej minimalistycznego.moze być nawet sterowanie po kablu, a nie bezprzewodowo.

Nie lubię jak coś się łączy cholera wie z czym, jak np najtańsze kamery, które ślą wszystko przez jakieś chińskie usługi itp. i działają tylko z jedną dziadowską apką
@bukszpryt: No to jak Ci zależy na łatwości wykonania i nie przesyłaniu danych przez chmury to raczej jedno z drugim się wyklucza. No już tutaj się musisz trochę orientować co z czym się je. Co do kamer to nie tylko najtańsze kamery, a sądzę, że większość popularnych marek w polsce korzysta z chińskich usług przy korzystaniu z prostego p2p, bo większość z nich pochodzi z chin.
  • 0
@MserN: Przede wszystkim szukam jakiegoś sprzętu. Jak jest gotowy moduł z wifi, który można wsadzić do puszki za przełącznikiem, to chciałbym coś takiego, ale na kabelku, tak żeby nie było konieczności wykonywania takiego modułu samemu lutując przekaźniki itd.
@bukszpryt: ja mam home assistant na sonoff mini podłączone do wifi, albo moduły ZigBee.

Koszt:
Raspberry pi + 20 pln od punktu na wifi, ale wymaga to głębszych puszek.
Włączniki dzwonkowe, bo sterowanie jest impulsem, i nie mam potem poschodkowanych(w sensie wszystko wyłączone, a każdy wyłącznik w innym położeniu).