Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanie do wszystkich, dla których tag #emigracja jest codziennością, bo mieszkają albo bywają za granicą. Zakładając, że chciałbym rzucić wszystko w PL za jakiś czas, wziąć różowego paska i wyjechać na emigrację, to gdzie byście polecali szukać pracy na początek? Może jakieś portale, pewniaki itd? Mówię średnio po angielsku, ale dogadać się dogadam, jestem bardzo sprawny fizycznie, a tutaj pracuję na stanowisku przedstawiciela handlowego, ale czasem zaczynam wątpić w ten kraj, a do tego czuję się masakrycznie wypalony tym wyścigiem szczurów - masakra!

Nie, żebym od razu chciał wyjechać, teraz albo już, ale chciałbym się dowiedzieć, czy to w ogóle jest wykonalne, żeby rzucić się tak na głęboką wodę i nie zdechnąć z głodu. Możecie opisać swoje wrażenia, może dodadzą mi otuchy.

Pozdro!

#emigracja #kiciochpyta #pytanie #praca #pracazagranica
  • 14
@batq: pomyśl nad Islandią, w czerwcu będzie rok jak tu jestem i jest ok, ludzie przyjaźnie nastawieni, jak sie dogadasz po angielsku to prace znajdziesz, najlepiej w hotelu na początek bo spanie i żarcie będziesz miał zapewnione. Ogarniasz lepiej język, wylosujesz zieloną kartę i polecisz do USA :p
@batq: teoretycznie najlepiej jest pojechać do kogoś, bo w razie nie powodzenia podczas szukania pracy zawsze masz ten dach nad głową, a i rozliczyć się za mieszkanie możesz ze znajomym powiedzmy jak dostaniesz pierwszą tygodniówkę. Co do języka to tak jak mówi @msq na pewno zaprocentuje, nawet uczyć się z jakichś programów językowych jak Profesor Henry czy Supermemo. Mam jakieś doświadczenie poprzez szukanie pracy przez polskie agencje w pl, ale wyjazd
@msq: @innv: #!$%@?..

@batq: Aktualnie zgłosiła się do mnie para na wypoku, która planuje wyjechać do Eindhoven. jeśli chesz jakichs porad odnosnie Holandii, to zapraszam. Przygotuj listę pytań. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Może jestem uznawany za narkomana, bo palę jointy, ale niech chociaż jeden z tych ciuli przyjedzie tu i sprobuje #!$%@?ć po kilkanaście godzin dziennie jak ja, to otworzy oczy i powie, ze nie