Wpis z mikrobloga

Kiedy dla was jest junior mid senior?
I jakie zarobki?

Dużo się czyta o umiejtnsocih i że ktoś po roku umie więcej niż ktoś po 3 latach

Ew że to lata doświadczenia dużo pokazuja

Aczkolwiek nawet jak ktoś siedzi 4plus lat to raczej dociagnie się do 10k netto
I odwrotnie
Jak ktoś umie dużo ale ma ok 2 lat exp to raczej nagle nie dostanie skoku w wynagrodzeniu że 25k

Jak wy to widzicie?

#pracait #programista15k #programista25k #programista30k #pracbaza #it #programowanie #korposwiat
elozapiekanka - Kiedy dla was jest junior mid senior? 
I jakie zarobki? 

Dużo się cz...

źródło: full-scale-blog-differences-between-junior-mid-level-and-senior-developers

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@kam3o: wiedzę projektowa nabywasz z czasem
A co jak ja np widzę że wgl nie pytam tylko max2 spotkania żeby uzgodnić co i jak i w sumie to tyle? A poprawki w kodzie to np tylko zmiana koloru ew nazwy w nagłówku?
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: aj, skasowałem posta, coś godzinę mam na wykopie #!$%@?ą i myślałem że Twój post jest sprzed godziny xD

No kwestia o co pytasz, pytanie kto ma więcej dopowiedzenia w trakcie "uzgadniania" etc
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: jak ktoś siedzi tylko w pracy i ma w miare nowe technologie, korzysta z nowszych wersji języka/frameworków, narzędzia typu cloud i kubernetes zamiast własnego serwera itd - koduje i uczy w pracy do 8h dziennie 5 dni w tygodniu to:
stażysta 0-1 lat stażu
junior 1-3 lata stażu
mid 4-7 lata stażu
senior 8-10 lat stażu
lead/expert 10+ lat stażu

jeśli ktoś pracuje w starych projektach w stacku typu Java
  • Odpowiedz
@YKR23: still pracuje 8h dziennie więc raczej bym powiedział że 150%

ale za to znałem gościa, który co roku robił 250 nadgodzin (teoretycznie do odebrania bo nadgodizny bezpłatne, a w praktyce odebrać można gdy wyrobisz się ze swoimi taskami w sprincie czyli nigdy, bo sprint tak zaplanowany by zasuwać równe 8 godzin), czyli w ciągu 12 miesięcy zdobywał 13,5 miesiąca doświadczenia ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: Zarobki nijak mają się do stażu pracy czy umiejętności, bo bardzo często decyduje o tym umiejętność "sprzedania się" na rozmowie, chwilowa koniunktura w branży czy po prostu zwykły fart, bo wszystko zależy od tego, do jakiej firmy się trafi. Mam znajomego (nie dev, ale w it) - przez pierwszych 5 lat droga od juniora do leada z zarobkami 1x minimalna do 3x minimalna. Potem przez kolejne 4 lata dwie zmiany
  • Odpowiedz
a mieć 15 lat doświadczenia i dalej być juniorem z tytułem seniora, bo w dupce był i gówienko widział, nie zna nowoczesnych rozwiązań.


@nad__czlowiek: Opisałeś właśnie głównego odpowiedzialnego za oprogramowanie / system erp w firmę, w której miałem przyjemność pracować. Stack python3 ale z bottle.py, angular js na froncie, "autorski" orm, rabbit mq zły, git podobno potrafi popsuć projekt, itd.. No i chłop ma ponad 30 lat doświadczenia.
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: senior to nie tylko skill techniczny. To również, a nawet przede wszystkim osoba, która jest w stanie podjąć decyzje i wziąć za nią odpowiedzialność, umie negocjować z biznesem, jest w stanie uczyć juniorów oraz ma doświadczenie, bo spotkała się już z różnymi sytuacjami.
Jeśli tylko klepiesz kod, to będziesz midem. Możesz być zajebistym midem, ale na samych skillach technicznych ciężko będzie przeskoczyć na seniora. Oczywiście nie mówimy o etykiecie za
  • Odpowiedz
jak ktoś siedzi tylko w pracy i ma w miare nowe technologie, korzysta z nowszych wersji języka/frameworków, narzędzia typu cloud i kubernetes zamiast własnego serwera itd - koduje i uczy w pracy do 8h dziennie 5 dni w tygodniu to


@elozapiekanka: Dla mnie to jest najgorsze podejście do oceny skilla. Senior to ktoś, kto ma szeroką wiedzę z danej dziedziny, pogłębia ja, potrafi sam podjąć decyzję i poprawnie je ocenić, jest
  • Odpowiedz
@TheDziobaker: Z mojego doświadczenia wychodzi że najważniejsza jest inteligencja (oraz oczywiście chęci by w ogóle pracować ale to oczywistość). Jeżeli nie masz zdolności umysłowych to ile byś nie siedział to się nie nauczysz jak poprawnie tworzyć oprogramowanie, już nie mówiąc o jakimś leadership w tym zakresie. Dużo bardziej wolałbym bystrego "juniora" pod względem stażu niż "seniora" który tak naprawdę nie rozumie co robi a jak mu dasz jakiś niełatwy problem to
  • Odpowiedz