Wpis z mikrobloga

Dla porównania most nad Wisłą na południowej obwodnicy Warszawy kosztował 190mln


@Fennrir: ło panie, inflacja poszła ostro w górę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
120mln na kładkę wyłącznie dla pieszych i pedalarzy to jest kompletny kretynizm - za tyle (albo niewiele więcej) to można by zbudować pełnoprawny most. Dla porównania most nad Wisłą na południowej obwodnicy Warszawy kosztował 190mln:

Nie zrobiono do niej w ogóle AKK - co też sam ratusz przyznał - po prostu Rafałek palcem po mapie zaznaczył i rzucił hajsem.


@Fennrir: @waro: Sam jestem pedalarzem i dla mnie to
  • Odpowiedz
@farbowanylisek mnie ciekawi jaki będzie na tej kładce ruch. Jeśli średnia liczba korzystających osób po podzieleniu przez koszt budowy będzie zbliżona do zwykłego mostu, to dla mnie jak najbardziej ok. Coś czuję, że tak nie będzie, ale może jakieś pomiary mnie pozytywnie zaskoczą
  • Odpowiedz
120mln na kładkę wyłącznie dla pieszych i pedalarzy to jest kompletny kretynizm - za tyle (albo niewiele więcej) to można by zbudować pełnoprawny most. Dla porównania most nad Wisłą na południowej obwodnicy Warszawy kosztował 190mln:


@Fennrir: Tego właśnie brakuje w polskich miastach. Kolejnych kilometrów kwadratowych asfaltu na których można smrodzić paskiem tdi i starym t4
  • Odpowiedz
Ta cena 190mln za pełnoprawny most to pewnie sprzed 10 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°) czyli cena x2 można powiedzieć.


Taka kładka dla pieszych spoko, potem się dobuduje jeden pas szerzej dla elektryków i autobusów a dobudowa tańsza ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@SupreminTHC: A kładka miała kosztować 30mln. Tylko trochę przepłacili. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@farbowanylisek: przeszkadza, że jest to inwestycja dla prawego brzegu. Tru warszawiak z dziada pradziada najchętniej wyburzyłby wszystkie mosty i pozbył się tych z prawego brzegu
  • Odpowiedz
@Fennrir strzelam że największy koszt jest poniesiony na budowanie podpór. Po wyjściu ponad powierzchnie wody prawdopodobnie koszty są już relatywnie niewielkie.
  • Odpowiedz
@Fennrir: Mnie zawsze dziwi skąd te #!$%@? ceny inwestycji miast. Ja rozumiem, że jest drogo, że może przetarg ustawiany, że firma szwagra, ale niektóre proste rzeczy jak 500m nowego asfaltu potrafi kosztować kilka mln złotych. Mówię tylko przykładowo, ale dziwi mnie, że na przykład 10 ławek do parku potrafi kosztować 100 tysięcy złotych zamiast maksymalnie 10 tysięcy. Aż kłuje w oczy.
  • Odpowiedz
@Fennrir: Samochodu już mają 9 mostów przed które mogą przekroczyć Wisłę w Warszawę także jestem mieszkańcem i ciesze się, że jest chociaż jedna kładka przez która piesi i rowerzyści mogą spokojnie przejść bezpiecznie przez Wisłę bez ciągłego hałasu i smrodu aut. Spacer taką kładką jest dużo przyjemniejszy niż po ruchliwym moście samochodowym, pozwoli na rozwój małego biznesu w okolicy takiego jak kawiarnie, restaurację czy sklepy z racji dużej liczby spacerowiczów.
  • Odpowiedz