Wpis z mikrobloga

@SupreminTHC:

sama im podziękuje w przyszłości za taką postawę bo w głowie jej zostanie "nie ma nic za darmo, nawet na rower musialam zarobic, teraz mam 30 lat i nie bede stala w kolejce 4h po socjal bo w te 4h zarobie więcej sama"


Tak, a skąd wiesz, że nie wypnie się na nich, bo miała starych sknerusów i jak wszyscy znajomi jeździli na rowerach to ona musiała odwalać jakiś szajs
@AntyKuc nasz bąbelek jeszcze raczkuje, ale mamy zamiar mieć z mężem podobne podejście. Uważamy, że dziecko musi się nauczyć szacunku do pieniądza. Nie chcemy mieć roszczeniowego bąbelka, któremu się należy i cały mój i męża dorobek roztrwoni bo nie będzie umiało zadbac/zarobić/rozwinąć tego co od nas dostanie. Najlepiej jak każdy swoje dzieci wychowuje tak, jak sam uważa za stosowne. Prawda z memow mówi "najlatwiej się wychowuje cudze dzieci" a Twoja podejście to
@niepokonany_kotecek:

Nie chcemy mieć roszczeniowego bąbelka, któremu się należy i cały mój i męża dorobek roztrwoni bo nie będzie umiało zadbac/zarobić/rozwinąć to co od nas dostanie.


No cóż, pozostaje mi życzyć powodzenia. Ja nie musiałem zarobić w wieku 10 lat żeby dostać rower, konsole, albo komputer. Nie jestem też roszczeniowy i nie wymagam od rodziców niczego - kwestia wychowania. Można nauczyć dziecko szacunku do pieniądza w inny sposób, niż kazać mu
@AntyKuc ja w podstawówce dostawałam 50gr za godzinę opieki nad 2 młodszych braci i chodziłam kupować sobie za to drożdżówki/lody/oranżade. I to były najlepsze drożdżówki, jakie w życiu jadłam bo kupione za pierwsze "zarobione" pieniądze. I nie, nie brakowało w domu jedzenia XD. Może młoda z Olxa ma juz rower i ubzdurała sobie jakis nowy grający i świecący. Nie wiesz co za taką postawa rodzica stoi i jakiej kategorii potrzebą jest rower,
@niepokonany_kotecek: @Liryczne_MMA A to akurat nie ma zaskoczenia, w podstawówce nie wiem czy u was coś takiego było ale w klasach już 1-3 były takie pozalekcyjne lekcje rysowania. Chodziłem na to bo czemu nie i miałem tam taką koleżankę. Mieliśmy narysować na któryś zajęciach herb miasta jakiegoś które sobie wybierzemy, moja koleżanka przy mnie narysowała pastelami wiernie odwzorowany herb jakiegoś miasta, specjalnie sobie szukałem tego jak zobaczyłem wasze komentarze. Nie wiedziałem
Uuroboros - @niepokonanykotecek: @LiryczneMMA  A to akurat nie ma zaskoczenia, w pods...

źródło: 1200px-POL_Prudnik_COA.svg

Pobierz