Wpis z mikrobloga

@IksdeHeheh: Szczerze to nie wiem, ale mam jdg i moja spółdzielnia rozsyłała oświadczenia do podpisania, że mając zarejestrowaną działalność nie wykonuję tutaj żadnych działalności dotyczących pracy zarobkowej, bo wtedy umowa na prąd powinna być podpisana na innych zasadach.
Jeśli chcesz remont pokoju wrzucić w koszty, to musisz mieć go wydzielony pod firmę, czyli też istnieje opcja, że spółdzielnia będzie chciała, byś miał w tym pomieszczeniu osobny licznik poboru energii i wtedy byś płacił stawki firmowe, a nie jak klient indywidualny.


@buntowniczaczupakabra: prawie same bzdury, nie mające związku z rzeczywistym stanem prawnym.

@Crisu z remontem pomieszczenia jest tak, że owszem możesz. Ale jak już przeznaczysz konkretne pomieszczenie pod działalność, musisz
  • 0
@IksdeHeheh @buntowniczaczupakabra @kuncfot @Kitku_Karola: Dzięki panowie. Generalnie kupiłem dom i wlasnie jeden pokój chciałem wydzielić na gabinet. Czytałem już, że w koszta można wrzucić odpowiedni % raty kredytu. Mam wszędzie podłogówkę, wiec pewnie ogrzewanie też na % powierzchni. Zastanawia mnie wlasnie jak remont, moga mi rozpisać koszta tego jednego pokoju (gładzie,panele,malowanie itd)
Czytałem już, że w koszta można wrzucić odpowiedni % raty kredytu


@Crisu: nic podobnego. Nie możesz, jedynie odsetki od kredytu. Teraz nawet amortyzować nie możesz. Jedynie koszty remontów bieżących. Jak ten jeden pokój weźmiesz na działalność, to hulaj dusza, wszystko co na niego bierzesz, wrzucasz w koszty. Ogrzewanie, prąd, panele, malowanie ... tylko to musi być remont.

Gdzie Twoja księgowa?.