Wpis z mikrobloga

Weryfikuję wasze ciekawostki!
Czy szop byłby w stanie wcisnąć się w tylny otwór człowieka? Zakładamy, że chodzi o średnicę.
Gdzieś już kiedyś trafiłem na tę niebanalną ciekawostkę, ale ciężko było znaleźć jakieś wiarygodne źródła, żeby to podać dalej. Ale tym razem się uparłem i szukałem naprawdę głęboko. Może to złe stwierdzenie w kontekście tej ciekawostki, dlatego lećmy dalej.
Szopy świetnie potrafią wciskać się w naprawdę drobne szczeliny. Według informacji, które udało mi się uzyskać ze stron firm, które mają na co dzień do czynienia z szopami, dorosły szop jest w stanie wepchnąć się do dziury, która ma szerokość zaledwie jakichś 13 cm, a jeśli bardzo się postara, to może nawet i 10 cm.
A więc połowę zagadki mamy rozwiązaną.
Pora na wcześniej wspomnianą ludzką część ciała.
Trudno było uzyskać informację jak szeroko da się ją rozciągnąć i prawdopodobnie nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Ale... Udało mi się dotrzeć do wpisów pewnej lekarki, która opisywała jakie przypadki trafiały na pogotowie ratunkowe. Było tam m. in. o utkniętej w środku kiełbasie, która miała jakieś 20 cm średnicy. A więc musiała się tam zmieścić.
Przypominam, szop potrzebował 10-13 cm.
Nie mam pojęcia jaki zwyrol wymyślił tę ciekawostkę, ale wygląda na prawdziwą.

Więcej moich ciekawostek: #losoweciekawostki
#ciekawostki #zwierzaczki #zwierzeta
Ukiss - Weryfikuję wasze ciekawostki!
Czy szop byłby w stanie wcisnąć się w tylny otw...

źródło: rcn

Pobierz