Wpis z mikrobloga

@Ckttint: 1 banan to ok. 120kcal, 1 kiwi ok. 50 kcal. A patrząc na ilość to wydaje mi się że są tam po 2 sztuki, czyli razem ok. 340kcal. Do tego 1 wafel ryżowy to ok. 40-50kcal., łącznie prawie 400kcal. Dla porównania pączek to ok. 350kcal :)
Protip? Zamień owoce na warzywa
łącznie prawie 400kcal. Dla porównania pączek to ok. 350kcal :)


@TechnoYoda: Koleżanka pisała o zdrowiu, więc może dodaj większy kontekst. 100g kiwi i banana to 97% dziennego zapotrzebowania na witaminę C, 35% na witaminę K, 25% witaminę B6, 14% potas, 10% magnez.
100g pączka nie zapewnia żadnych korzyści zdrowotnych, a do tego są produktem wysokoprzetworzonym i zwyczajnie niezdrowym.
  • 0
@TechnoYoda: ja nie liczę kalorii i nie mogę niczego tłustego. Banan jeden, kiwi dwa, wafel jeden. Poza tym tego dnia rano jadłam jeden banan plus wafel a na obiad gotowane 3 ziemniaki i marchewka na parze bez tłuszczu tyle co na małym talerzyku. Na przekąskę było kilka pomidorków cherry. Teraz codziennie tak jem ze względu na woreczek żółciowy. Jeśli liczysz kalorie to możesz mi powiedzieć czy kalorycznie patrząc jem za dużo.
  • 1
@szzzzzz: ja po prostu muszę tak jeść przez woreczek żółciowy. Wydaje mi się że jednak dość zdrowo w porównaniu z tym co było wcześniej. Chwilowo tyle rzeczy wyleciało z mojej diety, że np. liczenie kalorii nie ma sensu bo i tak ciągle niedojadam. Chorowanie najlepszym dietetykiem 👽
@Ckttint: jeżeli serio jesteś zainteresowana poprawą diety, no to może poczytaj o keto: tluszcze plus biała z tym, że to nie musi być golonka tylko np. awokado z rybą, oliwa i twaróg. Nie wiem jak w wypadku problemów z woreczkiem, ale węgle jak kiwi czy banany to nie jest droga do schudnięcia
  • 0
@solus_ipse: tylko że ja nie walczę o to żeby przede wszystkim schudnąć tylko żeby nie wylądować na cito na stole operacyjnym jeszcze przez kilka miesięcy chociaż. Schudnięcie to trochę taki efekt uboczny natomiast jak zjem coś tłustego to cierpię bo woreczek żółciowy to magazyn skoncentrowanej żółci który kurczy się za każdym razem jak zjada się coś tłustego i to w moim przypadku boli bo mam sporo kamieni i woreczek jest do