Wpis z mikrobloga

Jest ktoś na tagu #naukajezykow kto się uczy #portugalski na dowolnym poziomie, zastanawia mnie skąd ta niska popularność tego języka, w porównaniu na przykład do #niemiecki który jest całkowicie bezużyteczny i jest to język który używano w Auschwitz-Birkenau, język który używali naziści.
Nauka Portugalskiego jest bardzo łatwa, przynajmniej dla mnie jako dla osoby która umie Angielski i Hiszpański, oraz ma dobrą pamięć.
#pytanie #gownowpis #historia #neuropa #bekazlewactwa
  • 7
  • Odpowiedz
@wielkifanrapu: to bardzo proste. Niemiecki jest w cenie. Dużo łatwiej znaleźć pracę z niemieckim niż z hiszpańskim czy portugalski. Poza tym za znajomość niemieckiego czy innych języków bogatych krajów dostanie się więcej $$.

Jak otworzysz pracuj.pl to będa dziesiątki ofert pracy z niemieckim i bardzo mało albo wcale z portugalski
  • Odpowiedz
@dam2k01:

niemiecki to potega. Portugalski i hiszpanski to jezyki uzywane to gownokrajach, malo warte.

Ale ci propaganda zrobiła wodę z mózgu.
@KwasneJablko

portugalski jest 10x bardziej bezużyteczny od niemieckiego

Mówi nim ponad dwa razy więcej ludzi, jest dużo bardziej użyteczny.
@revoolution

no i na #!$%@? mi taki portugalski

Ponieważ można łatwo zamieszkać w Portugalii albo Brazylii, można też się go uczyć po to by nie być ignorantem i nieukiem.
  • Odpowiedz
@wielkifanrapu:

Mówi nim ponad dwa razy więcej ludzi, jest dużo bardziej użyteczny.


To nic nie zmienia ilu ludzi nim mówi. Co taka np. Portugalia wnosi do europejskiej gospodarki? Bo Niemcy wnoszą bardzo dużo.
Jak ktos chce sie uczyc jezykow z pasji to spoko, ale strice pod użyteczność w ofertach pracy to niemiecki albo jakieś jezyki skandynawskie.
  • Odpowiedz