Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #programista50k #it #pracait #pracbaza #kryzysit

i ta małpa będzie musiała poskładać spaghetti Code wyprodukowany przez niedouczone modele. W efekcie kod będzie produkowany szybko, ale będzie totalnie gówniany ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Taa, przecież 99% programistów przez 99% czasu pracy robi tylko i wyłącznie kopiuj-wklej ze stack overflow. Baa, sam od lat praktycznie w każdym tasku kopiuje fragmenty kodu ze stacka, teraz z różnych devinów/copilotów/chatów. Code Review regularnie robią mi Senior Leadzi, #!$%@?, Paladyni programowania staż od 5 do 15-20 lat w kodowaniu. Myślicie że ciągle zgarniam jakieś krytyczne uwagi? I dont think so. Jedynie czepiają się, gdy mój kod nie pokrywa się z domenowymi zalożeniami/wymaganiami produktu.

Niby co się zmieni przez AI? Jak ma spaść jakość kodu skoro programiści nie piszą własnego kodu tylko KOPIUJĄ kod ze stacka, masowo bez zrozumienia tzw. brute-force programming, wklejasz losowe fragmenty kodu ze stacka, kompilujesz, odpalasz unit testy i jak za 1,2, 5, 10 razem zadziałą to wystawiasz pull request.

Nic się nie zmieni. Jakość kodu pozostanie identyczna dzięki AI, natomiast sam kod będzie generowany/wypychany do brancha jakieś 10000x szybciej, bo to co człowiek klepie 8h dziennie te 300-500 linijek kodu to AI zrobi w 1 minutę.
nad__czlowiek - #programowanie #programista15k #programista25k #programista50k #it #p...

źródło: programowanie

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
Jedynie czepiają się, gdy mój kod nie pokrywa się z domenowymi zalożeniami/wymaganiami produktu.


@nad__czlowiek: Doradzę jako senior z wieloletnim stażem. Musisz przestać kopiować kod randomowo. Dobrze jest znajdować taki który spełnia założenia projektu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@elmerski-fudski: ale 99,99% przekleja bezmyślnie kod ze stacka/gpt to czemu miałbym tracić czas i robić darmowe nadgodziny by wyrobić się w sprincie skoro mogę skopiować kod ze stacka i zakończyć pracę po 5-6 godzinach dziennie?
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: Twoje doświadczenie w IT polega chyba na komentowaniu na tym tagu :) 99,99%? Nie wiem skąd ty bierzesz te dane i jakie projekty robiłeś. I wolę nie wiedzieć na czym polega sprint Twojego zespołu skoro takie rzeczy jesteś w stanie robić.
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: Zazdroszcze wam CRUDziarzom tego, że możecie skopiować i wkleić kod. Ja muszę czasem latać po 5 repozytoriach żeby coś zweryfikować, po 3 żeby coś zmienić i ogarnąć review od osób z trzech różnych zespołów. Ostatni raz jak kopiowałem kod ze stacka to chyba były studia albo jeden jedyny problem w pierwszej robocie.
  • Odpowiedz