Wpis z mikrobloga

Może ktoś wyjaśnić dlaczego absolutnie nikogo w #wroclaw nie interesuje używana #opona w super stanie? nadal takie bogactwo w PL że nikt używek nie kupuje? wystawione na allegro i 0 odzewu. Co robię źle? gdzie wystawia się obecnie #opony?

Mam z 2020 jak nówka Zeetex HP2000 VFM 215/55 R16 97 Y XL x4 komplet, przejechane dosłownie 3tys km. Komplet 4 opon na lato jak znalazł. Ciche 69dB klasa A, hamowanie na mokrej powierzchni klasa B, efektywność paliwowa klasa C. Wzmacniania o dużej klasie nośności 97. Generalnie parametry #opony premium.
Chce za to 30% wartości nowych i nikt się nie zgłasza... dlaczego? Może to jakiś trefny model opony?
#samochody #motoryzacja
MillerN - Może ktoś wyjaśnić dlaczego absolutnie nikogo w #wroclaw nie interesuje uży...

źródło: 20240324133511132

Pobierz
  • 141
@gucias o #!$%@?, ja już lepsze zdjęcia do myjki okiennej za 30zl zrobiłem... O kołpakach nie wspominając. @MillerN weź to umyj zrób zdjęcia ogółu, zdjęcia z suwmiarką/miarką bieżnika, zdjęcie samego bieżnika, zdjęcie rozmiarówki i jeszcze że dwa zdjęcia do opisu. Dodatkowo kilka jakby ktoś chciał więcej. 400zl za komplet który wygląda jak u wulkanizatora za 50zl na już żeby pojeździł miesiąc się nie sprzeda
@MillerN: nie znam się na oponach (ostatnio niebieski mi wybierał nowe do mojego auta), ale gdybym szukała używanych, to chciałabym widzieć zdjęcie tych opon (wszystkich razem, zbliżenie na bieżnik, ewentualne defekty), a nie nowych ze strony producenta. Inaczej to takie kupowanie kota w worku, a tak to przynajmniej masz mniej więcej ogląd na to, co konkretnie chcesz kupić, w jakim jest stanie itp. Ja zawsze jak coś sprzedaję, to robię kilka
@MillerN podjedź do wulkanizatora to weźmie że 50% ceny nowych, ja tak swoje stare odsprzedam przy zmianie opon w drugim aucie. Miałem wystawić na złom a jeszcze 4 stówy zarobiłem
@MillerN: Patrząc na to jak jeżdżą husarze wyklenci i jak 40% kierowców w ogóle daje #!$%@? o stan opon i geometrie zawieszenia, to wolę nie wiedzieć jakie właściwości mają używane opony. Zwłaszcza że ciągle się ocenia oponę po stanie bieżnika, a nie po wieku.

Wolę dopłacić 2-3 stówy i mieć nowe, pewne, swoje. Niedawno kupiłem Dębicę Navigator za 8 stów, jeździ się na moje potrzeby jak najbardziej okej, ale skoro twierdzisz
@MillerN

Szkoda mi na opony do tego złomu to kupię jakieś badziewie odlane z używanych japonek....albo nie - 200zł to za drogo i poszukam jeszcze pięcioletnich nalewek na OLX
@Heady1991 Uważasz, że oryginalne alufelgi 18 calowe są warte cenę złomu? No to faktycznie, ze mną jest coś nie tak skoro nadal je trzymam w piwnicy zamiast wywieść w stosowne miejsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)