Wpis z mikrobloga

Czy jest sens wysyłać CV nie na konkretne stanowisko, tylko ogolnie na maila HR firmy, z jakimś tekstem, że chcialbym dołączyc do firmy na jakiekolwiek staowiska na ktorym moga sie przydac takie i takie umiejetnosci, lub cos w tym stylu?

Chce zaaplikować do korpo, ktore na swojej stronie w zakladce "Kariera" nie ma konkretnych ofert, tylko jest podany mail do hr

#praca #korposwiat #korpo #pracbaza
  • 11
  • 0
@depish: Kiedys mieli stanowisko, ktore by mi pasowalo, ale juz wygasła oferta z innej strony, moze bym napisal ze na stanowisko w styu "xx"
@essos: o ile umiesz cokolwiek co faktycznie mogłoby się firmie przydać to tak. Warto też przygotować sobie powody, bo na rozmowie na 99% padnie pytanie "dlaczego?". Dear HR brzmi jak dla mnie średnio, albo nieformalnie "dear team", albo oficjalniej "dear sir/madam", albo z resztą znajdziesz coś swojego.
@essos ja tak właśnie zrobiłem. Napisałem coś o sobie, czym się zajmuję, jakie mam umiejętności i zapytałem o pasującą ofertę którą mogą zaproponować. Dostałem po kilku dniach zwrot z linkiem do rekrutacji która na 90% była otwarta w odpowiedzi na moje zapytanie. Ogólnie w 2024 aplikowanie przez formularze już nie działa. Najlepiej jakbyś miał numer telefonu i maila do konkretnego rekrutera z tej firmy. Wtedy wysyłasz maila i dzwonisz z takim samym
  • 0
@Oo-oO: Ostatecznie zaczalem Dear manager, bo tak mi podpowiadal chat gpt i tak w google widizalem,

@Bejro Ze 3 lata temu jak szukalem roboty, to tez wyslalem ogolną aplikacje i dostalem odzew od rekrutera co konkretnie by mni interesowalo, ale... dostalem odpowiedz chyba po miesiacu albo dwoch i to na maila i przeoczyłem kurde. Do dziś żaluje. Nastawialem sie na telefon i dokladnie nie sprawdzalem maili, a dostawalem w tamtym okresie