Wpis z mikrobloga

Mam już BK2 z wypłaconymi 2 transzami na mieszkanie które jest jeszcze w budowie. Dev zaoferował mi jeszcze miejsce parkingowe w promocyjnej cenie, które dołożylibyśmy aneksem do aktu notarialnego umowy deweloperskiej.

Czy taki zabieg jest możliwy przy BK2? Pani w banku mówiła że nie, ale niektórzy tak właśnie zrobili więc sam już nie wiem w co wierzyć xd

Wołam @marcpol bo to ekspert w tych tematach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kredyt2procent #nieruchomosci #bk2 #bezpiecznykredyt
  • 7
  • Odpowiedz
@db658d9de50e3168d1434a9d58336bcc056: Jak jest na oddzielnej KW to nawet nie musisz o niczym nikogo informować, bo to zupełnie odrębny byt. Jak jest na tej samej KW co mieszkanie to nie możesz przekroczyć 200k łącznego wkładu. Jak przekroczysz 200k to zabiorą dofinansowanie. Jeśli dev jest układowy, a ty przekraczasz te 200k to spróbuj się dogadać, że na kwicie będzie np wykończenie mieszkania za cenę miejsca parkingowego i w ramach tego wykończenia dev dorzuca
  • Odpowiedz
Czy taki zabieg jest możliwy przy BK2? Pani w banku mówiła że nie, ale niektórzy tak właśnie zrobili więc sam już nie wiem w co wierzyć xd


Wołam @marcpol bo to ekspert w tych tematach ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@db658d9de50e3168d1434a9d58336bcc056: Występują tutaj dwa aspekty. Pierwszy to naruszenie warunków udzielenia kredytu w programie i ewentualny zarzut z art 297 kk. Jeśli kwoty nie przekraczają założeń programu to moim
  • Odpowiedz
@marcpol: Hej, sorry że odkopuję, ale sprawa wróciła a mnie jedna rzecz nurtuje jeszcze, mianowicie 4a ust 2 pkt 2:

2. Łączna wysokość objętej gwarancją części rodzinnego kredytu mieszkaniowego albo bezpiecznego kredytu 2% oraz wkładu własnego kredytobiorcy nie może:

1) być wyższa niż 200 000 zł;

2) przekroczyć kwoty stanowiącej 20% całkowitej kwoty wydatków, w celu pokrycia których jest udzielany ten kredyt.


https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/rodzinny-kredyt-mieszkaniowy-i-bezpieczny-kredyt-2-19169137/art-4-a

Miałem wkładu własnego 5% a 15% było dołożone
  • Odpowiedz