Wpis z mikrobloga

POŚREDNICY ZAPEWNIAJĄ BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI


no więc TOP1 pośrednik z Łodzi "MR. HOUSE MARIUSZ MACIEJEWSKI" z nagrodą otodom dla najlepszego biura w zeszłym roku właśnie będzie miał w sprzedaży słynny DOM NA RZECE z którego się wycofałem w ubiegłym roku - załączam filmik ( ͡° ͜ʖ ͡°)

taki dom z rzeką przebiegającą pod salonem (geoportal, hydroportal, wszystkie inne mapy - co ciekawe na każdej bieg rzeki jest nieco inny) ma wiele zalet:
- nie można ogrodzić działki
- nie ma dokumentacji co do tego że zasypanie rzeki było zgodnie ze sztuką (a zakładając że nikt tego nigdzie nie zgłosił należy domniemywać, że nie było)
- nie można tego zalegalizować wcześniej niż za 4 lata, bo mapy są aktualizowane co 5 lat
- w zasadzie to nie wiadomo jak to zalegalizować bo w Wodach Polskich nikt nigdy się z takim problemem nie spotkał na etapie innym niż PRZED wybudowaniem domu, a nie po tym jak dom od 10 lat stoi
- zbiornik nad domem widoczny na mapce jest czynny, przelewowy
- w bonusie dom jest z jednego z lepiej podciągających wodę materiałów - ytonga
- jest to prawdopodobnie jedyny taki dom w Polsce, w każdym razie ja jeżdżąc po hydroportalu w okolicy, gdzie szukam domu niczego podobnego nie spotkałem
- właścicielka na całym etapie sprzedaży ani razu nie wspomniała o tym problemie, jak się wycofałem stwierdziła, że mam coś z głową bo tam nie ma żadnej rzeki tylko rów odwadniający pole ( ͡° ͜ʖ ͡°) przed budową domu, tuż obok miejsca w którym stoi dom było jeziorko, taki to nieczynny rów odwadniający pole ( ͡° ͜ʖ ͡°)

i teraz najlepsze, BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI:


można by się zastanawiać czy może pośrednik nie ma złych intencji, tylko po prostu nie dołożył jeszcze należytej staranności i nie znalazł po prostu tego problemu

nic z tych rzeczy, ja z tym biurem rozmawiałem dokładnie o tym domu przez jakieś 20 minut (przy okazji, bo chcieli mi go zaproponować, jako że zgłaszałem się do nich, że szukam domu) i oni są w pełni świadomi każdego problemu jaki tam jest (a jest ich o wiele więcej niż tylko ta rzeka), a mimo to proszę bardzo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

osobiście ten dom konsultowałem z:
- panią architekt pracującą dla deweloperów z WSPON
- znanym w internecie wykonawcą domów jednorodzinnych i autorem bloga o budowie domów i współautorem podcastu o tej samej tematyce - dwukrotnie
- 2 firmami zajmującymi się badaniami geotechnicznymi (pełne konsultacje)
- 3 firmami zajmującymi się zawodowo budową domów (pełne konsultacje)
- w Wodach Polskich - oddział w Sieradzu, chyba z 5 różnymi osobami tam rozmawiałem
- na forum muratora
https://forum.muratordom.pl/showthread.php?383450-Domy%C5%9Blnie-Ciek-wodny-przebiegaj%C4%85cy-pod-domem-jednorodzinnym&p=8198554#post8198554

i wszyscy byli zgodni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS. dom nie jest w Rąbieniu, tylko w Woli Grzymkowej, ale że pośrednicy celowo kłamią z lokalizacjami to już mnie nie dziwi nic a nic

#nieruchomosci #afera #posrednicy #dom #mrhouse #mariuszmaciejewski
affairz - > POŚREDNICY ZAPEWNIAJĄ BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

no więc TOP1 pośrednik z...
  • 46
  • Odpowiedz
  • 131
@Anien: jeszcze nie ma, ale pewnie wrzucę jak już oficjalnie dadzą. pewnie będą próbowali łapać klienta z filmików, żeby nie było oficjalnego śladu, że taką ofertę wystawiali
  • Odpowiedz
@affairz: Ogólnie powinno się te K****y zgłaszać do Uokik'u i ogólnie jakiś ban za zderegulowanie tego rynku, za podanie złego adresu albo celowe wprowadzanie w błąd kupującego mandat do UoKik'u 2500zł od każdego ogłoszenia. Państwo wstawia wzór ogłoszenia jak ma wyglądać i tyle tak jak jest cepik dla samochodów. Tu są większe wały niż na iphonach na OLX. A za to sąd i do paki na 5 lat bo to jest
  • Odpowiedz
@affairz: a ten dom jakoś atrakcyjnie wyceniony chociaż?
I skoro od 10 lat stoi bez zalania no to pewnie zagrożony tylko w przypadku jakiejś powodzi stulecia dopiero więc może się opłaci xd
  • Odpowiedz
  • 12
@affairz: a ten dom jakoś atrakcyjnie wyceniony chociaż?


@analboss: zależy. ogólnie cena atrakcyjna jak na metraż (330), standard (ogromne okna), działkę (5000m), ale ta rzeczka to jeden z wielu problemów i problemików tego przybytku

@affairz: ale co zrobili z rzeczką, zasypali czy puścili jakoś pod ziemią rury?


@LM317K: puścili bieg tak jak na strzałkach na widoku aktualnym, ale na ile poprawnie jest to zrobione nie mam pojęcia. ale
  • Odpowiedz