Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci
@mickpl ehhh współczuję Ci, pewnie Cię to dobija, że czekasz na te spadki dobre 7 lat, oddałeś kilkaset tysięcy na wynajem w tym czasie, ceny odjechały odkąd zacząłeś o tym pisać o dobre 100%, a gdy zaczęła się pojawiać iskierka nadziei, że może program nie wejdzie to Hetman Ci wszystko psuje ( ͡° ʖ̯ ͡°)
niewiemjakiwybrac - #nieruchomosci 
@mickpl ehhh współczuję Ci, pewnie Cię to dobija,...

źródło: 6557d6b131db5_o_full

Pobierz
  • 62
aby wziąć kredyt na 1 mln zł -> 50/60 m2 w "top5" to musisz płacić jakieś 8k raty na mc czyli około 120% średniej warszawskiej na rękę. Aby tyle zarabiać i coś mieć do gara włożyć, to musisz mieć od 20k brutto w górę.


8k raty VS 4k za wynajem.


@Sarza01: Jeśli ktoś bierze kredyt na milion, to znaczy że go stać i mu wystarczy na jedzenie i ratę. Biedniejsi biorą
To ja tez mam dla ciebie przykład, tyle że nie z warszawy, a polski B. Znajomy ostatnio podpisał umowę kredytu, będzie miał ratę 3.5k. Za wynajem podobnego mieszkania na tym samym osiedlu płacił do tej pory ~2.5k + opłaty.


@kptDoopa: powiedz koledze żeby nie był głupi i nie przepłacał bo są tańsze miejsca i to nie w polsce b. 1000 sztuk ich tam stoi w tej cenie.

Podaj mi przykład kredytu
Sarza01 - >To ja tez mam dla ciebie przykład, tyle że nie z warszawy, a polski B. Zna...

źródło: Zrzut ekranu 2024-03-20 152157

Pobierz
@Sarza01: Twoje argumenty są głupie a nie twój pogląd. Jak myślisz że ktoś jest przyspawany do mieszkania bo ma kredyt, wyobraź sobie że mieszkanie możesz sprzedać z tym kredytem i dwa miesiące po zakupie. Ale podejrzewam że to wynika z tego że ogólnie miałeś problemy z matematyką zawsze
Podaj mi przykład kredytu gdzie płacisz taką kasę


@Sarza01: Kredyt hipoteczny. Pozdrawiam.

Pierwsze całe widoczne ogłoszenie to mieszkanie 38 metrów, drugie ogłoszenie to kawalerka, a 3 to prl. Średnio się postarałeś. Znajomy wcześniej wynajmował mieszkanie 55 metrów, teraz kupił 51 albo 52, w Rzeszowie a nie Łodzi czy Warszawie. No i płaci 1000 więcej, ale za mieszkanie na swoim, spłaca sobie a nie komuś. Po spłacaniu X lat swojego kredytu masz
że mieszkanie możesz sprzedać z tym kredytem i dwa miesiące po zakupie.


@a665321: bez straty i bez żadnych problemów rozumiem? Kupujący też nie widzisz problemów wtedy jak kupuje mieszkanie z hipoteką? Nie chce żadnej zniżki. Ja nie wiem ciebie pytam? Nie ma straty na tym?
Bo chyba tylko głupi coś robią żeby na tym tracić czy jak? Czy to mądrzy tylko tak robią? Ty jesteś ten mądry prawda? Matematyk. I nie
To jest chyba najgłupszy możliwy argument w dyskusji: wynajem kontra kredyt xDD


@kptDoopa: lol czemu niby najgłupszy? czasem mam wrażenie.ze na wykopie działają aktywnie trolle nasłane przez banksterkę xD

Chyba trochę za bardzo sobie racjonalizujecie pętlę na szyi założoną przez bank xD jak ktoś nie ma konkretnych planów na najbliższe 30 lat i nie wie czy przez ten cały czas będzie mieszkał w tym jednym miejscu, a nie innym mieście czy
płaci drugie tyle żeby mieszkać i mieć mieszkanie w trzy razy mniejszym mieście. No nie wiem. Chyba to jednak on. Przykro mi.


@Sarza01: Jak przefiltrowałeś od najtańszych, to teza pewnie ci się w głowie zgadza, ale wszedłem na otodom i widzę też mieszkania o tym samym metrażu, ale droższe. Więc prosiłbym nie naciągać pod swoją tezę niczego, nie ładnie. Wrzuć więcej peerelowskich mieszkań w jakimś zadupiu na obrzeżach xD

lol czemu
@kptDoopa
ale co niema takich mieszkan w tej cenie? Piotrkowska to obrzeża?

To jest chyba ten moment kiedy rzeczywistość zaczyna boleć i trzeba ja wyprzeć.

Nie martw sie mariusz jeszcze 20 lat spłacania po 3,5k i będziesz dumnym posiadaczem 50m w Rzeszowie. Będzie tam wtedy mieszkało pewnie z 15 osób.
bez straty i bez żadnych problemów rozumiem? Kupujący też nie widzisz problemów wtedy jak kupuje mieszkanie z hipoteką? Nie chce żadnej zniżki. Ja nie wiem ciebie pytam? Nie ma straty na tym?

Bo chyba tylko głupi coś robią żeby na tym tracić czy jak? Czy to mądrzy tylko tak robią? Ty jesteś ten mądry prawda? Matematyk. I nie tracą na tym? Na sprzedaży mieszkania obciążonego hipoteką? Mądrzy inaczej zupełnie jak ty.


@
@Sarza01: panie, nikt nie kupuje mieszkania z hipoteką, tylko za pieniądze ze sprzedaży spłacasz kredyt od razu. Kupujący może sobie to ewentualnie sfinansować swoją własną hipoteką. Nie, nie ma żadnych strat, nawet zwykle zyskujesz na obecnym rynku gdzie mieszkania drożeją w #!$%@? tempie.

Widzisz, to jest twój problem, że się wypowiadasz, mówisz o jakichś niewolnikach a nie masz pojęcia o podstawach jak to działa.

Odkladanie to jest fikcja. Zobacz jak zmieniły
@Sarza01: "To jest chyba ten moment kiedy rzeczywistość zaczyna boleć i trzeba ja wyprzeć."
Ale to ciebie boli rzeczywistość, w której ludzie wolą wziąć kredyt i płacić więcej, niż przez całe życie wynajmować xdddd

To idąc twoim tokiem myślenia: nie martw się Mariusz, jeszcze 20 lat wynajmu i będziesz nadal miał gówno a nie mieszkanie. Na starość też ktoś ma z emerytury wynajmować?

Zresztą, po co ja ci cokolwiek odpowiadam, idź
@bylem_zielonko: No co z nią ma być? To co pozostało do spłaty zostaje spłacone częścią tego co weźmiesz za mieszkanie. Twoja hipoteka zostaje wypisana z księgi wieczystej i elo.
Ja tak kupiłem. Poprzednim właścicielom mieszkania zostało chyba z 50k do spłaty, spłacili to z wkładu własnego jaki ja wpłaciłem i tyle.
Właśnie dlatego pisałem, że argument pod tytułem: "jesteś niewolnikiem banku" jest głupi, bo w razie czego sprzedajesz mieszkanie i tyle.