Wpis z mikrobloga

@niewiemjakiwybrac o co chodzi z tym oddawaniem pieniędzy w wynajmie xd ja mam własną chatę a też liczę na spadki. Co to ma do rzeczy w ogóle? Wy myślicie ze fantazje Micka mają jakikolwiek wpływ na rynek?
  • Odpowiedz
@niewiemjakiwybrac: możesz i mnie dopisać do listy bo ja byłem tak głupi że jak było tanio to maturę pisałem zamiast mieszkania kupować. A na spadki liczę bo życie pośród ludzi zadowolonych z życia i mieszkających godnie wpływa też na mnie. No i ja też bezdomny jestem póki co. #!$%@? wzrostowiczow co patrzą tylko za próg własnego kurnika
  • Odpowiedz
Chodzi o to, że na wynajmie oddaje kasę obcej osobie, często spłaca jej kredyt zamiast kupić własne kilka lat temu i spłacać sobie.


@niewiemjakiwybrac
No ale przynajmniej nie jest niewolnikiem banku, przyspawanym do jednego miejsca na 30 lat.

Rozumiem że dla niektórych to spelnienie marzeń, ale nie dla wszystkich - szczególnie na takich zasadach.
  • Odpowiedz
No ale przynajmniej nie jest niewolnikiem banku, przyspawanym do jednego miejsca na 30 lat.


@Sarza01: To jest chyba najgłupszy możliwy argument w dyskusji: wynajem kontra kredyt xDD
  • Odpowiedz
a gdy zaczęła się pojawiać iskierka nadziei, że może program nie wejdzie to Hetman Ci wszystko psuje


@niewiemjakiwybrac: 100 konkretów na 100 dni nowej koalicji zostało wprowadzone bardzo gładko, ciekawe jak pójdzie z tym programem co nie ma większość nawet w koalicji rządzącej.
  • Odpowiedz
@kptDoopa
chyba nie ma głupszej rzeczy niż brac kredyt na 30 lat na przewartosciowane betonowe złoto.

No ale niewolnicy sa potrzebni. Tacy przyspawani do miejscs żeby nie mogli uciec.
  • Odpowiedz
Stary, kredyt możesz spłacić wcześniej a nawet sprzedać mieszkanie. Oni nawet tego nie sprawdzają xD.


@OmeN44 ktos kto nie byl w stanie odłożyć, bedzie miał na to zeby splacic wczesnien? Jaki to bedzie procent? Jakie jest prawdopodobieństwo?
  • Odpowiedz
chyba nie ma głupszej rzeczy niż brac kredyt na 30 lat na przewartosciowane betonowe złoto.


No ale niewolnicy sa potrzebni. Tacy przyspawani do miejscs żeby nie mogli uciec.


@Sarza01: Po pierwsze to kto bierze na 30 lat. Lepiej przez 30 lat płacić komuś, a najlepiej to być tak nie przyspawanym do miejsca, że co rok przeprowadzka między kolejnymi mieszkaniami na wynajem xD

A po drugie można sprzedać mieszkanie jak chcesz się
  • Odpowiedz
ktos kto nie byl w stanie odłożyć, bedzie miał na to zeby splacic wczesnien? Jaki to bedzie procent? Jakie jest prawdopodobieństwo?


@Sarza01: xDDDD
Czyli nie trollujesz xDDD

To się nazywa nadpłacanie.
  • Odpowiedz
@Sarza01: Bardzo duży procent. Chyba nie masz do końca pojęcia o kredytobiorcach. Myślisz o nich, że są nieporadni bo nie są w stanie odłożyć. A to nie tutaj jest problem, tylko w cenach nieruchomości. Nawet dobrze zarabiający ludzie nie są w stanie na start kupić mieszkania za gotówkę, a dziś wielu powie, że jest to finansowo nieuzasadnione.
"Z danych publikowanych przez Związek Banków Polskich wynika, że od dekady średni okres,
  • Odpowiedz
ktos kto nie byl w stanie odłożyć, bedzie miał na to zeby splacic wczesnien? Jaki to bedzie procent? Jakie jest prawdopodobieństwo?


@Sarza01: wpisz w google haslo: ilu ludzi nadplaca kredyt i poczytaj artykuly.
Bo okolo 50% albo nadplaca sobie kredyt albo splaca wczesniej.
  • Odpowiedz
Chyba nie masz do końca pojęcia o kredytobiorcach


@OmeN44: Mylisz się. On niema pojęcia o niczym xDD

Jakim trzeba być mózgiem, żeby ocenić, że wynajem + jednoczesne odkładanie jest korzystniejsze. To już na kredycie bez nadpłacania się lepiej wyjdzie, bo tak przeciętny człowiek gówno w sumie odłoży na mieszkanie, bo wynajem drogi. I odkładanie zejdzie 30 lat. Akurat żeby sobie na emeryturę kupić to wymarzone 40m2 i pomieszkać tam 5 lat
  • Odpowiedz