Wpis z mikrobloga

@NdFeB: no tak to jeszcze nie miałem:D U mnie nie chciało się w najnowszych 2 wydaniach zainstalować - zainstalowałem wersję 3 w kolejności i bez problemu, a potem upgrade do wyższych. Sprzęt mam stary, ale i tak działa szybciej niż win10( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
@Ja_tutaJ: na razie powrót na Windows jutro spróbuję zainstalować jeszcze raz, ale jeszcze w życiu nie miałem tak żeby windows po wybraniu restart z menu wykrzaczył się bezpośrednio po świeżej instalacji. Linux to jednak fachowiec jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@NdFeB: Faktycznie, kiedyś było tak, że linuchy na starym sprzęcie wymiatały, a teraz... No cóż technologia poszła do przodu, Panie, teraz nawet linux się potrafi wieszać! Nie to co kiedyś( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • 1
@Ja_tutaJ: wystarczyło odpiąć kartę z instalacją i wstał ( ͡° ͜ʖ ͡°) masakra bo już zdążyłem przeczytać kilka artykułów z komendami itd. PC jest nowy 7800X3D 32GB i RTX 4080Super więc chyba spełnia wymagania Ubuntu 22
@NdFeB: to właśnie jest tak jak się jest obecnie w czymś "nowym", to nic nie znaczy, że kiedyś miałeś, ogarniałeś itp. teraz, po prostu, zbieramy owoce olania standaryzacji w czymkolwiek i jak to mówił król Julian - szybko, szybko! Zanim dotrze do nas, że to bez sensu!
Fajnie, że ruszyło. U mnie działa i nawet jak się zwiesi to już nie panikuję, bo po ok. 5-10min wstaje i jakby nigdy nic.
  • 1
@Ja_tutaJ: niestety nie ma sterowników do wyboru a komenda którą znalazłem prosi o wsadzenie CD-ROMa ( ͡° ͜ʖ ͡°) szkoda że Linux jest tak olewany przez korporacje bo mogłaby być to porządna alternatywa, a mimo upływu lat jest to nauka googlowania problemów. Przed chwilą przeczytałem że Logitech też nie ma swojego ghuba pod Linuxa więc jeszcze długo o ile w ogóle kiedyś będzie to system nie do
NdFeB - @Ja_tutaJ: niestety nie ma sterowników do wyboru a komenda którą znalazłem pr...

źródło: PXL_20240320_013018634.MP

Pobierz
@NdFeB:

Static hostname: XXXX-Aspire-V3-574G
Icon name: computer-laptop
Chassis: laptop 💻
Machine ID: 7XXXXXXXXXX8
Boot ID: 0XXXXXXXXXX0
Operating System: Ubuntu 23.10
Kernel: Linux 6.5.0-25-generic
Architecture: x86-64
Hardware Vendor: Acer
Hardware Model: Aspire V3-574G
Firmware Version: V1.13
Firmware Date: Mon 2015-05-11

Co ciekawe też na pokładzie nvidia tylko stara i nawet gry działają (steam), a mój problem główny to karta Wi-Fi/BT (Atheros), ale częściowo rozwiązany dzięki randomkom w sieci( ͡° ͜ʖ
PC jest nowy 7800X3D 32GB i RTX 4080Super więc chyba spełnia wymagania Ubuntu 22


@NdFeB: W Linux jest odwrotnie jak Windows, Jak winda na czymś nie chce już działać bo za stare to w Linux właśnie dopisali to do jądra i śmiga :P
Jak win11 działa od 7ej generacji Intela to Linux działa do 11ej :P